Olimpia-siker a LPS ellen

2017.04.08 - 18:42

A helyi riválistól érkezett a „pofon” a Szatmárnémeti Sportlíceum 19 éven aluliak labdarúgócsapatának: a korosztályos élvonalbeli bajnokság Nyugati Csoportjának éllovasát 3–1-re győzte le a Szatmárnémeti FC Olimpia együttese.

Dacian Nastai edző legényei Opriș révén már a 30. percben vezetést szereztek (1–0), viszont a Mircea Bolba által felkészített sárga-kékek a szünetig fordítottak Chitaș révén a 40. és 42. percben (1–2). Az Olimpia felnőttkeretébe is bekerült játékos a szünet után azonnal kettőt tett a két csapat közé (1–3), amit a LPS már nem tudott ledolgozni. Bár a LPS végig támadta a második félidőt, Adrian Sălăjan jó napot fogott ki és bezárta az Olimpia kapuját. Nastai a végén azt mondta, reméli ez a meccs ráébreszti legényeit a valóságra, hogy az egyszerű jelenléttel nem lehet meccset nyerni. A LPS marad a táblázat élén 46 ponttal, míg a 22 pontos Olimpia megerősítette a 9. pozíciót a táblázatban.

LPS: Levay – Micaș, Oltean, Rusu, Opriș, Székely, Orosz, Coți, Topan, Forgács, Hájer; cserék: Moroz, Santai, Cubaș, Nagy, Parnău, Cătuna, Silaghi. Edző: Dacian Nastai.

Olimpia: Sălăjan – Palinceac, Köteles, Chifor, Sabou, Szőlősi, Varga Márkus, Varga Máté, Chitaș, Cocean, Boje; cserék: Toduț, Coman, Andreica, Ștrango, Mizsei, Hreniuc. Edző: Mircea Bolba.