Olimpia-győzelem a zárófordulóban

2012.06.01 - 21:03

Az Aranyosgyéresi Seso elleni sikerrel zárta a 2012/13-as idényt a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata, amely a III. Liga 6. csoportjának második pozícióban fejezi be a bajnokságot.

Nem hibázott a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a III. Liga zárófordulójában, és az Aranyosgyéresi Seso elleni 2–1-es sikerrel búcsúzott a hazai közönségtől.

Úgy tűnt, az Olimpia az első pillanattól tisztázni akarja, hogy győzelemre hajt, és az első másfél percben a 25. születésnapját szombaton ünneplő Gavrilescu, majd Feier lövései után szállt a labda kevéssel a kapufa mellé. Az eseménydús első percek után leült a mérkőzés és a játék a középpályára költözött, egyik csapat sem veszélyeztette már az ellenfél kapuját. A „sárga-kékek” kiugratásokkal próbálkoztak, viszont a nagybányai Erdőközi Andrea asszisztens minden ziccerhelyzetet lesnek intett be. A 24. percben Sancira vette célba Şuta kapuját eredménytelenül, tíz perccel később pedig Zsiga volt veszélyes Farcaş kapujára. A szatmáriak belementek a vendégek altató játékába, amelynek viszont meg lett az eredménye még a szünet előtt: Crăciun 20 méteres lövésénél az Olimpia védelme és Şuta is elaludt.

A második félidőt is nagy lendülettel kezdte a szatmári gárda és Botos lövése után a laszti csak kevéssel ment a csereként beálló Sebestyén kapujának léce fölé. Az 57. percben Zsiga buktatásánál viszont már nem volt mese, 11-est ítélt a gyenge teljesítményt nyújtó nagyenyedi sípmester, Dan Monea. Az Olimpia „gólzsákja” védhetetlenül vágta a labdát a gyéresi kapuba, és az egyenlítő találat felrázta a szatmári legényeket. Zsiga, majd Marinaş a következő nyolc percben a vezető gólt is megszerezhették volna, majd Feier lövésénél az utolsó pillanatba „blokkolt” Tarcea. De a 77. percben viszont már nem tudott menteni Sebestyén Gavrilescu lövésénél, aki az ötös sarkáról a rövidre rúgta a labdát, amely a kapufáról a hálóba pattant.

Az utolsó percekben a gyéresiek keresték az egyenlítő találatot, viszont eredménytelenül, így az Olimpia a 15. hazai bajnokiját is megnyerte.

„Nagyon örülök ennek a győzelemnek is, mint ahogy annak, hogy egy remek idényt zártunk. Fantasztikus, hogy hazai pályán egy csapat sem tudott legyőzni, nem tudom, mikor volt ilyen idénye az Olimpiának. Köszönöm a szurkolóknak a buzdítását, a Megyei Tanács és a magánvállalkozók támogatását. Remélem ez a csapat így, együtt marad, és jövőre erősebbek leszünk” – értékelte a szezont Csik Tibor vezetőedző, aki a pénteki meccsről azt mondta: „Kissé vakációs hangulatban játszottak a fiúk. De ha a meccs elején berúgjuk a helyzeteket, akkor szerintem simán nyertünk volna.”

Eredmények

III. Liga, 6. csoport, 30., utolsó forduló

Szatmárnémeti Olimpia – Aranyosgyéresi Seso 2–1 (0–1). Gólszerzők: Zsiga (58. perc, 11-esből), Gavrilescu (77.), illetve Crăciun (42.). Olimpia: Şuta – Moş, Fl. Mureşan, Heil, Homorozan, Gavrilescu (90+1. perc, Marian Pop), Botos, Villand, Zsiga, Dănilă (46., Marinaş), Feier (83., Hanus).