Olimpia FC: Problémák a támadójátékban

2012.10.01 - 18:58

A labdarúgó Liga 3 ötödik csoportjának táblázatában már a 3. helyen áll a Szatmárnémeti Olimpia FC csapata, miután az ötödik forduló zárómérkőzésén öngóllal kapott ki a Pankotai Şoimiitól.

Egy öngóllal vesztette el a pankotai bajnoki mérkőzést a Szatmárnémeti Olimpia FC, ezzel lemaradt a Liga ötödik csoportjának táblázatában az éllovas vajdahunyadiakkal szemben.

Mint ismeretes, a Şoimii elleni találkozót a múltheti, Román Kupa viadalokban rendezett meccs miatt halasztották, ugyanis mindkét együttes érdekelt volt a sorozatban. Hétfőn Csik Tibor vezetőedző két ékkel, Daniel Feierrel és Ionuţ Dănilával kezdett az Arad megyei településen azért, hogy csapata még az első félidőben eldönthesse a mérkőzést. A két csatár viszont annyi helyzetet hagyott ki, hogy „akár Dunát lehetne rekeszteni vele”. Csik Tibor le is cserélte a két támadót, és Adrian Marinaşt, illetve Petrică Dragoşt küldte helyükre, viszont a helyzeten ez sem változtatott. Az Olimpia játékosai körbelőtték az ellenfél kapuját, viszont a háló meg sem rezzent. Amennyiben mégis sikerült eltalálni a kapu területét, akkor az Olimpia egykori hálóőre, Cristian Irimia védett.

Az 51. percben Carlos Burian veszélyes lövése a kapufán pattant, majd egy szöglet után Uibariu távoli lövésében ért bele szerencsétlenül az Olimpia csapatkapitánya, Adrian Micaş, így a labda a léc alá csavaródott, Marius Şuta csak néző volt a helyzetnél.

A találat után a házigazdák bezárkóztak a kapujuk elé, ellentámadásokkal próbálkoztak, a 80. percben pedig közel voltak a különbség növeléséhez: Bulzan lövése a lécről az alapvonalra pattant, szerencsére a nagyszebeni bíró, Marian Bordean továbbot intett.

Nincs szerencsénk

„Az első félidőben 3–0, vagy akár 6–0 is lehetett volna az eredmény. Nincs a keretben egy olyan játékos, aki vállára venné a csapatot, aki berúgná a helyzeteket. Nagyon szenvedünk a helyzetkihasználás terén. Ez már a sokadik meccs, amikor nem tudjuk belőni a labdát ziccerből, erős ellenféllel szemben. Nincs szerencsénk, de ebből a helyzetből nagyon hamar ki kell másszunk” – mondta Csik Tibor, aki bízik abban, hogy szombaton délután, a Dési Unirea elleni bajnokin már javul a helyzet, és begyűjti a csapata a három pontot.

Liga 3, 5. csoport, 5. forduló

Pankotai Şoimii – Szatmárnémeti Olimpia 1–0 (Micaş 82. perc – öngól)

Olimpia FC: Şuta – Glodean, Micaş, Silaghi, Iuhas, Homorozan (Molnar 75.), Villand, Botoş, Hanus (Roatiş 62.) – Feier (Dragoş 46.), Dănilă (Marinaş 55. perc)