Olimpia FC: Nem villogtak, győztek

2012.10.21 - 18:23

Egy hónap szünet után ismét győzni tudott a Liga 3-as bajnokságban a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata. Kevésbé meggyőző játékkal 2–1-re verték a vendég Zilahi FC együttest.

Az utolsó sípszóig izgulni kellett a Szatmárnémeti Olimpia FC-nek és a szurkolóinak, hogy egy hónap után ismét bajnoki pontokat gyűjtsenek a Liga 3-ban, ugyanis Csik Tibor vezetőedző legényei 2–1-re győzték le szombaton a vendég Zilahi FC-t.

Az elmúlt hét bajnoki mérkőzés során nyújtott teljesítmény után borítékolható volt a kiegyenlített küzdelem, és a szilágyságiak nem is „okoztak csalódást”. Mindkét kapu előtt „zajlott az élet”, de az Olimpia tűnt veszélyesebbnek. A 15. percben Claudiu Chiş reflexszére volt szükség, hogy Iuhas Cosmin fejese után ne szerezzenek vezetést a szatmáriak, de tíz perccel később, túloldalt, Téglás András csukafejesénél tehetetlen volt Marius Şuta. 0–1-es vendégvezetésnél az Olimpia próbált kitámadni, viszont az egyenlítéshez szükség volt Vlad Negrean hibájára is: a zilahi védő Ionuţ Dănilă fejéről kézzel húzta le a labdát, amiért a nagyváradi játékvezető, Rareş Vidican 11-est ítélt. Iuhas nem hibázott, így a második félidő 1–1-es állásról kezdődhetett. Viszont az Olimpia az első támadásánál újabb büntetőt harcolt ki: ezúttal Chiş hibázott, amikor lerántotta Adrian Marinaşt. Iuhas másodjára is betalált, és a szatmáriak szempontjából a legjobbkor állt be a 2–1-es vezetés.

A 63. percben Cristian Molnar hatalmas ziccert hagyott ki, de a mérkőzés java az Olimpia tréfelén zajlott. A zilahiak megpróbáltak egyenlíteni, viszont a szatmári védelem csak egyszer ingott meg: a 78. percben Şuta lábbal, a gólvonalról kotort ki egy labdát. A hosszabbítás utolsó percében a csereként beállt, és végig pocsékul játszó ék, Daniel Feier eldönthette volna a meccset, azonban zavartalanul, közelről, a földön fekvő Chişre vezette a labdát.

„Nagyon fontos volt ez a siker, hiszen egy olyan meccset nyertünk meg, amelyen igen gyengén játszottunk – ismerte el a találkozó végén a két gólt szerző Iuhas. – Nagy a bizonyítási vágy bennünk, de érezzük mi is, hogy valami nem működik a játékunkban. Talán még szükség lenne 2–3 tapasztalt játékosra, és akkor talán jobban menne a foci is” – folytatta.

Csik Tibor is elismerte, hogy a csapategység még működik. „Két három meccs alatt még nem áll össze egy csapat. Mi minden meccset meg akarunk nyerni, sajnos ez eddig nem mindig sikerült. Vannak még játékosok, akik mentálisan nem állnak a helyzet magaslatán, innen a sok hiba a játékban. Sajnálom, hogy ma (szombaton – szerk. megj.) az utolsó sípszóig kellett izgulnunk, hogy meg legyen a három pont” – mondta a szakvezető.

Liga 3, 5. csoport, 8. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Zilahi FC 2–1 (1–1)

Gólszerzők: Iuhas 41. perc, 46. (mindkettő 11-esből), illetve Téglás 26

Olimpia FC: Şuta – Glodean, Sabău, Iuhas, Lauruk (Roatiş 58. perc), Gavrilescu, Villand, Mihai Pop, Molnar (Botos 84.), Marinaş (Micaş 58.), Dănilă (Feier 65.)