Olimpia FC: Döntetlen a nagybányaiakkal

2013.07.24 - 14:25

Felkészülési mérkőzést játszott szerda délben az aknasugatagi edzőtáborban a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata. Csik Tibi legénysége 1–1-et játszott Liga 3-as Nagybányai FCM-vel.

Molnar büntetőjéből szerzett góllal egyenlített a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a harmadosztályos újonc Nagybányai FC Maramureş elleni felkészülési mérkőzésen, Aknasugatagon. Az edzőtáborban rendezett szerdai barátságos meccsen Csik Tibor vezetőedző ezúttal is külön csapatokat állított fel egy–egy félidőre, így a szatmári keretből valamennyien pályára léptek. A kevésbé látványos meccs második játékrészének az elején szereztek vezetést a máramarosiak, de két perccel később tizenegyest ítélt a játékvezető a nagybányaiak szabálytalan megmozdulásánál, a pontrúgást pedig Molnar értékesítette. Több gól nem született, igaz, helyzetek is alig adódtak. Mindezek ellenére Csik Tibi úgy gondolja, hasznos volt a meccs és elégedetten nyilatkozott a tanítványai teljesítményéről. „Szerintem a fiúk jól játszottak. Annak ellenére, hogy most kevesebb helyzetet dolgoztak ki, elégedett vagyok a teljesítményükkel. Minden összevetve, hasznos volt a meccs” – mondta röviden a szakvezető.

Mint ismeretes, a másodosztályos szatmári együttes szombat délután utazott a Máramaros megyei településre, és péntekig marad edzőtáborban. Napi két tréninget vezet a szakmai stáb, szombat és vasárnap pedig Kisvárdára utaznak, a VII. Olimpia Klub Kupa küzdelmeire. A szatmári legények szombaton (romániai idő szerint) 16 órától, a Bessenyei György Gimnázium pályáján a szervező Cigánd SE (NB III Keleti csoport) csapatával kezdenek, a másik ágon a Várda SE (NB II) és a Hajdúböszörményi TE (NB III Keleti csoport) mérkőzik. A győztes csapatok másnap 19 órától a döntőben, a vesztesek pedig 16.30 órától a kisdöntőben találkoznak. Az utóbbi két meccset a Várkerti Sportpályán rendezik.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti Olimpia FC – Nagybányai FC Maramureş 1–1 (a szatmári gólszerző: Molnar 57. perc – 11-esből).

Olimpia FC, 1. félidő: Anca – Moş, Ene, Iuhas, Munteanu. Gavrilescu, Villand, Roghină, Zsiga, Bujor, Feier. 2. félidő: Şuta – Cozma, Sabău, Hanus, Molnar, Micaş, Kinczel, Dragoş, Prodan, Schwartcopf, Bâtea.