Oláh István és Oláh Marcell bajnoki címet szereztek a rádiós tájfutó versenyen

2015.08.14 - 08:09

Két bajnoki címmel tértek haza Râmnicu Vâlceáról az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádióklub sportolói a rádiós tájfutó országos bajnokságról.

Oláh Marcell a 21 éves férfiak hagyományos, 3,5 MHz frekvenciasáv versenyszámában, míg Oláh István a 40 éves férfiak hagyományos, 144 MHz frekvenciasáv versenyszámában állhatott a dobogó legfelső fokára. Ugyancsak ők ketten szereztek még három bronzérmet az aranyosmeggyesi egyesületnek: Marcell a hagyományos, 144 MHz frekvenciasáv és a foxoringverseny, a 3,5 MHz frekvencia sávban zárt a harmadik helyen, míg István a hagyományos verseny 3,5 MHz frekvenciasávban szerzett bronzérmet korosztályában.

A megmérettetésen részt vett még Emanuel Zima is, aki — akárcsak Oláh Marcell és Oláh István — négy versenyszámban (hagyományos verseny a 3,5 MHz frekvenciasávban; hagyományos verseny a 144 MHz frekvenciasávban; sprintverseny a 3,5 MHz frekvenciasávban, foxoring verseny a 3,5 MHz frekvenciasávban) állt rajthoz a 19 éves férfiak bajnokságán, és mindegyikben az első nyolc között zárt. Edző: Oláh Szabolcs; technikai vezető: Kujbus József.