„Oktoberfestet” rendezett Londonban a Bayern

2019.10.02 - 06:05

Serge Gnabry az első a labdarúgó Bajnokok Ligája történelmében, aki egy főtáblás mérkőzés második negyvenöt percében négyszer is beköszönt az ellenfélnek. Ennek legkevésbé örült a tavalyi döntős, hiszen kiütéses vereséget szenvedett hazai pályán.

A Bayern München óriási meglepetésre 7–2-re megverte Londonban a Bajnokok Ligája előző döntőjének résztvevőjét, a Tottenhamet, a B-csoport másik mérkőzésén a Crvena zvezda legyőzte odahaza az Olympiakoszt.

A londoni játék első negyed órája alapján senki sem gondolhatott arra, hogy ez lesz a végeredmény, ráadásul a Spurs letámadásai többször is zavart keltettek a bajor védelemben. Szon Hung Min egy kivétellel az összes lehetőségét elpuskázta, Harry Kane is elpocsékolt egy lehetőséget, Tanguy Ndombélé lövését földöntúli reflexszel hárította Manuel Neuer.

Azt nem tudni, mi lelte a hazai védelmet, ugyanis a Bayern München a szünet előtt kétszer is eredményes tudott lenni. De ami a fordulás után következet…. Mindenezek közül Serge Gnabry teljesítményét mesternégyesét emeljük ki – a korábbi arsenalos a BL-történelem során elsőként rúgott négyet a második 45 percben.

„Nehéz elfogadni egy ilyen mértékű vereséget, de ha az ellenfél ilyen klinikai pontossággal teszi a dolgát, mint most a Bayern... – szomorkodott a lefújás után a hazaiak menedzsere, Mauricio Pochettino. – Természetesen nagyon idegesek vagyunk, de együtt kell kikecmeregni ebből a gödörből, mentálisan erősnek kell most lennünk. Lehet, unják a beszédemet, de azt mondom, a futball mindig a ma, soha nem a tegnap.”

Utolsó helyen a Real

Meglepetéssel zárul az A-csoportban rendezett Real Madrid – Club Brugge mérkőzés is: a spanyolok 2–2-t játszották belga vendégeikkel úgy, hogy az első félidő után mínusz kettőről kellett felzárkózzanak. Meg kell viszont említeni, hogy ezen a találkozón mindkét együttesnek kijutott egy-egy gól, amit leshelyzetből szereztek, de érdekes módon a videóbíró is engedélyezte ezeket. A döntetlen a legrosszabbkor jött Zinedine Zidane edző alakulatának, hiszen az első fordulóban Párizsban hagytak három pontot, így nyeretlenül, a táblázat utolsó helyét foglalják el – igaz, még van négy forduló a végéig.

„Az eredmény rossz volt, de jól reagáltunk rá. Ezzel együtt sem lehetünk boldogok, még soha nem játszottunk annyira rosszul, mint az első 45 percben” — nyilatkozta Zidane.

A széria másik mérkőzésén egyébként a Paris Saint-Germain Isztambulban is nyert, így ők veretlenül állnak a tabella élén.

A C-csoportban a Sahtar Donyeck a hosszabbításban szerzett találattal 2–1-re legyőzte az Atalantát, a Manchester City pedig a második félidőben, a cserék által szerzett két góllal nyert a Dinamo Zagreb ellen.

Ronaldo rekordjai

D-csoportban a Juventus a Bayer Leverkusent fogadta, és könnyedén, három góllal nyert. Higuaín a 17. percben egy védelmi hiba után máris vezetést szerzett, miután szépen kilőtte 16-ról a jobb alsót (1–0). A fordulás után az olaszok csapatnak elég volt egyszer megráznia magát, és a 62. percben máris kétgólosra hízott az előny Bernardeschi révén (2–0). A második gól után kedvet kapott a játékhoz a hazai csapat, a Leverkusen pedig minden mindegy alapon letámadott. De ezt sem tette sokáig, a Juve pedig Cristiano Ronaldo révén még a végén is betalált (3–0).

A német együttes volt portugál sztár 33. BL-ellenfele, amelynek hálójába betalált – ezzel az ötszörös aranylabdás támadó beállította Raúl csúcsát.

A 34 esztendős gólvágó kedden 164-edszer lépett pályára a BL-ben, s a Juve sikerével immár 102 győztes meccse van. Ez eggyel több, mint az eddigi ranglistavezető, Iker Casillas termése. A Bajnokok Ligája 1992 óta íródó történetében csak C. Ronaldo és Casillas büszkélkedhet legalább száz megnyert találkozóval.

Érdekességként: ez sorozatban a 14. BL-idény, amelyben Cristiano Ronaldo legalább egyszer eredményes volt a főtáblán – ami eddig csupán Raúlnak és Lionel Messinek sikerült. Összesen 127 találattal vezeti az örökgóllövőlistát.

Idegenben aratott sikert a spanyol Atlétcio Madrid, amely a Lokomotiv Moszkva otthonából hozta el a három pontot. Az eredmény kisebb meglepetés is lehet, ha azt nézzük, hogy a madridi alakulat az előző kilenc idegenbeli szerepléséből mindössze egyet nyert meg a legrangosabb európai kupasorozatban. Kedd este az orosz fővárosban előbb Joao Félix szerezte meg az első atléticós BL-gólját egy kipattanó után (0–1), majd Thomas Partey lőtt a leshatárról az üres kapuba (0–2). A portugál támadó a klub történetének legfiatalabb BL-gólszerzője lett 19 évesen és 325 naposan, ezzel Sergio Agüero (20 éves és 106 napos) rekordját adta át a múltnak.

Bajnokok Ligája, 2. forduló

A-csoport

Real Madrid – Club Brugge 2–2 (Sergio Ramos 55., Casemiro 85., illetve Dennis 9., 39.).

Galatasaray – Paris Saint-Germain 0–1 (Icardi 52.).