Oktatott a Vidi és a Steaua

2012.08.10 - 11:03

Könnyed sikerrel jutott tovább a labdarúgó Európa Ligában a magyar Videoton FC és a román Steaua, míg a Bukaresti Rapid győzelemmel búcsúzott a küzdelmektől.

A magyar bajnoki ezüstérmes a székesfehérvári 1–0-s siker után csütörtök este, a belga Gent vendégeként is győzött. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, tizenkétszer próbálkoztak kapura lövéssel, míg a fehérváriak csupán kétszer, igaz, ebből egy alkalommal a kapuba is betaláltak Felipe Oliveira révén. A 64. percben tízen maradtak a vendéglátók: Brülst állította ki a játékvezető, mert a hazai futballista belerúgott Tóth Balázsba. A Videoton négy perccel később Nemanja Nikolics egyéni akciójából kettőre növelte a különbséget, és gyakorlatilag eldöntötte a párharcot, a támadó újabb találata már nem osztott, nem szorzott. A 85. percben Messoudit is leküldte a bíró a pályáról, így a hazaiak kilencen fejezték be a találkozót.

A Steaua a hazai 0–1-es hátrányt kellett ledolgozza csütörtökön a szlovákiai Nagyszombaton. A Spartak Trnava gyakorlatilag csak az első félidőben tanúsított ellenállást, bár a bukarestiek a 8. percben már gólt szereztek. Ezzel gyakorlatilag új meccs kezdődött, ugyanis az összesítésben 1–1 lett az állás. Fordulás után viszont határozottabb volt Laurenţiu Reghecampf edző legénysége, és Rusescu, majd Stefan Nikolics találataival hozták a kötelezőt a románok.

A Rapid lehetetlen helyzetben volt, ugyanis Hollandiában 4–0-ra kaptak ki a Heerenveentől, így a csütörtöki bukaresti visszavágónak már nem is volt tétje. Mindezek ellenére a vasutasok hőseiesen harcoltak, az első félidőben a kapujuk elé szorították ellenfelüket, Herea pedig vezetést szerzett a Rapidnak. Több gól viszont nem született (Roman mesteri találatát les miatt hibásan érvénytelenítette a bíró), így a Rapid búcsúzott az európai kupasorozattól.

Európa Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágó

Gent – Videoton FC 0–3 (Oliveira 15. perc, N. Nikolics 68., 71.; kiállítva: Brüls 64. perc, Messoudi 85. – mindkettő Gent). Továbbjutott: a Videoton kettős győzelemmel, 4–0-ás összesítéssel

Spartak Trnava – Steaua 0–3 (Rocha 8. perc, Rusescu 76., S. Nikolics 84.). Tj.: a Steaua, 3–1-es összesítéssel

Rapid – Heerenveen 1–0 (Herea 20. perc – 11-esből). Tj.: a Heerenveen, 4–1-es összesítéssel.