Odapirítottak a lányok a Sepsinek

2021.10.10 - 12:12

Az elmúlt hat idény talán legsúlyosabb vereségét mérte a román bajnokságba a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-re a Szatmárnémeti VSK: az idény alapszakaszának második fordulójában Miguel Lopez edző tanítványai simán, 78–56-ra verték az előző hat szezon legjobbját.

cropped-vskSepsi-1cropped-vskSepsi1
Ezek ellenére, hiba lenne már most bajnokként ünnepelni a VSK-t, hiszen még az idény legelején vagyunk. Viszont ez a találkozó megadhatja a szezon alaphangját, illetve a szatmári együttes játékosai jól meg kell jegyezzék ezt a meccset, hiszen hasonló játékkal talán megismételhető a győzelem a Sepsi-SIC ellen. Már pedig úgy tűnik, hogy idén is a háromszékieken keresztül vezethet az út az első bajnoki cím megszerzéséhez.

cropped-vskSepsi3-1

cropped-vskSepsi4-1
Igaz, hogy szombaton a Both Katalin Sportteremben a VSK lelépte a Sepsi-SIC-et, tudni kell, hogy Zoran Mikes edző tanítványai többre lehetnek képesek, mint a mostani meccsen. Ezzel együtt szombaton egyetlen alkalommal vezetett a Sepsi: a 3. percben Brianna Fraser pontjaival 2–4-es állást mutatott az eredményjelző. Ezt leszámítva végig a VSK volt a jobb a pályán. A statisztikai mutatók alapján ki lehet emelni Taylor Sparkle vagy Stephanie Kostowicz teljesítményét, viszont valamennyi pályára lépő VSK-játékos odatette a magáét, hogy végül nagyot szóló siker legyen a Sepsi elleni győzelem.
Az első öt perc után Sparkle találata után már hat pont volt közte (10–4), és bár Ioana Ghizilă két triplája még felhozta mínusz kettőre a Sepsit (12–10), a folytatásban már nem tudta tartani a lépést a háromszéki címvédő.

cropped-vskSepsi2-3

cropped-vskSepsi5-4
A második negyed elején Katarina Vuckovic és Miljana Dzombeta másfél perc alatt visszaállították a hat pontos előnyt (16–10), de a 13. percben Kostowicz triplájával tizenegy pontra nőtt a VSK-fór (21–10). Dora Ardelean percei következtek, aki két perc alatt hét pontot dobott, így a három perccel a nagy szünet előtt plusz tizenháromra duzzadt a szatmári előny (32–19). Itt sem volt megállás, az első húsz percet ugyanis Kostowicz és Sparkle találatai zárták, így a VSK tizenkilenc pont előnnyel mehetett pihenőre (38–19).

cropped-vskSepsi6-3

cropped-vskSepsi7-4

A második félidőt is a szatmári pontok indították (42–19), azonban az háromszéki zöld-fehérek a 26. percig egy 11–1-es futással felzárkóztak (43–30). Lopez időkérése meg is törte a Sepsi lendületét, ugyanis a következő öt percben már csak hat pontot tudott szerezni a vendégegyüttes, a VSK pedig 13-mal húsz pontos előny épített vissza az utolsó negyedre (56–36).
A kiegyenlített utolsó tíz percben Biszák Boglárka is feliratkozott a szatmári pontszerzők közé, Sierra Moore találata pedig a 35. percben beállította a mérkőzés legnagyobb különbségét (69–45). Ebből a hátrányból két pontot még lefaragott a Sepsi, így 78–56-os eredménynél szólalt meg a mérkőzésé végét jelző dudaszó.

cropped-vskSepsi8-4

cropped-vskSepsi9-4
A közönség felállva hosszan tapsolta meg a VSK teljesítményét, majd a lányok a pálya közepén körbeállták és köszöntötték az amerikai Kostowiczot, aki éppen szombaton ünnepelte 26. születésnapját. Szép ajándékot kapott…
Folytatás jövő szombaton Târgoviștén, a bajnokság 3. fordulójának a mérkőzésén.

cropped-vskSepsi10-7

cropped-vskSepsi11-6

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 2. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK –Sepsi-SIC 78–56 (12:10, 26:9, 18:17, 22:20)

VSK (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Miljana Dzombeta (11/4/2), Dora Ardelean (9/6/3), Taylor Sparkle (25/6/3), Biszák Boglarka (2/6/2), Stephanie Kostowicz (13/7/0) – Sierra Moore (12/2/0), Fodor Márta (4/2/4), Katarina Vuckovic (2/2/0), Paloma Cucu. Vezetőedző: Miguel Lopez.

Sepsi (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Jovana Pasic (7/6/1), Saqwedia Wallace (18/2/4), Ioana Ghizilă (6/8/1), Orbán Nikolett (6/4/0), Brianna Fraser (14/7/0) – Maja Miljkovic (3/3/2), Patricia Cătinean (2/0/0), Marina Bas (0/3/0), Teodora Neagu, Anisia Croitoru, Alina Podar (0/4/0).

Marosvásárhelyi Sirius – CSTBv CSU Olimpia Brassó

Szabadnapos: Kolozsvári CS Universitatea.

Az állás: 1. Arad 4 pont, 2. SZATMÁRNÉMETI 4, 3. Sepsi 3, 4. Alexandria 3, 5. Târgoviște 3, 6. Agronomia 3, 7.    Kolozsvár 2 (1 mérkőzés), 8.    Konstanca 2, 9. Marosvásárhely 2 (1 mérkőzés), 10. Kézdivásárhely 2 (1 mérkőzés), 11. Rapid 2, 12. Botoșani 2, 13. Brassó 1 (1 mérkőzés).

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.