Odapirított a Sepsinek a Szatmárnémeti VSK

2020.02.25 - 21:39

Óriásit küzdött kedden a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és teljesen megérdemelten nyert a Sepsi-SIC ellen. A háromszékiek legutóbb a tavalyi bajnoki döntőben szenvedtek vereséget a hazai mezőnyben, akkor is a szatmáriak verték őket.

Hitt a csodában a Szatmárnémeti VSK, és nagy meglepetésre legyőzte kedden a vendég Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttest, a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakasz 5. fordulójának a mérkőzésén.

A találkozót januárban kellett volna rendezzék, viszont a szatmári keret fele akkor kórházban volt, ezért kérték a halasztást. Ezt pótolták kedden, és a VSK egy olyan háromszéki alakulatot fogadott, amely egy sikeres két hetet tudott maga mögött: megnyerte a Román Kupát, majd rászámolt Kolozsváron a vendéglátójára (61–103). Ráadásul kedden egy több sebből vérző VSK otthonába jött Zoran Mikes edző alakulata, hiszen a szatmáriak fájó vereséget szenvedtek Aradon.

Ezek után talán csak a lányok, és a legelszántabb VSK-drukkerek hittek abban, hogy az ebben az idényben veretlen Sepsi megfogható. Márpedig Mauro Procaccini edző tanítványai felszívták magukat és olyat tettek, amit ebben a szezonban még egyik csapatnak sem sikerült.

A kedd esti találkozón közel 500 szurkoló előtt lépett pályára a két csapat. Másfél perc után a Sepsi átvette a vezetést (3–4), majd Chrissi Givens triplája két pontot tett a két csapat közé (12–14). Következett viszont egy három perces 11–0-s futása a VSK-nak, amit még Mikes időkérése sem tudott megszakítani, és ez meg is adta a meccs alaphangulatát (23–14). Lauren Ervin és Alina Podar sebészi pontossággal dobtak távolról, Bernice Mosby harcosként küzdött minden labdáért és így teljesen megérdemelten vezetett a VSK az első tíz perc végén (25–18).

Kissé nehezen indult a játék a következő negyedben, ezért Procaccini két perc után ki is kérte a lányokat egy perc taktikai átbeszélésre. Ezután sem pörögtek fel a szatmáriak, de a védekező játék jól működött, így az ellenfél sem tudott felzárkózni. Ancuța Stoiedin is beállt, aki védelemben és támadásban is remekül teljesített: kétszer is blokkolta az ellenfél dobását, a 16. percben pedig pontjaival tizeneggyel vezetett a VSK (35–24). A félidő utolsó négy perce a háromszékieké volt: ezúttal ők futottak egy 2–11-es sorozatot (37–35), és ezzel a hátránnyal mehettek szünetre.

Mosby és Ervin jól indítottak a második félidőben, de a vendégek 43–37-es állásról is visszazártak. A 27. percben a VSK korábbi csapatkapitánya, Andra Mandache villogott, triplája és duplája pedig ismét előnybe hozta a Sepsit (47–48). Procaccini időkérése megtörte az ellenfél lendületét, a negyed utolsó percében esett Mosby- és Ervin-pontok már a szatmári csapat javára fordították a meccset (55–52).

Az utolsó negyedet Mosby pontjai indították, majd Mikes időkérése után Stoiedin ismét dobott egy duplát (59–52). Egy bírói ítélet borzolta a kedélyeket, amikor Podar szabálytalanságát sportszerűtlennek ítélték a bírók. Ezzel fel is zárkózott egy pontra a Sepsi (59–58), de a vezetést már nem tudták átvenni. Egy hasonló szentgyörgyi szabálytalanságnál nem ítéltek hasonló szigorral a bírók, sőt, Bukuresti László inkább azzal volt elfoglalva, hogy felküldjön egy szurkolót a pálya szélén levő ülőhelyéről a lelátóra.

A megítélt szabaddobásnál viszont Podar keze nem remegett (67–62), majd Mandache triplájára Podar ismét dobott kettőt 5,80 méterről, és így el is dőlt a meccs (69–65).

Ezzel a sikerrel a VSK visszaszerezte a második helyét a táblázatban, és ha nem lesz több meglepetés, illetve március 4-én az aradiak nem tudják verni otthon a Sepsit, akkor nem is fog változni az állás a középszakasz végén.

Szombaton 17 órára a 8. forduló mérkőzésére a brassóiak jönnek, és a VSK-nak itt vissza kell vágnia azért a vereségért, amiért a szatmáriak második helye kérdésessé vált.

Nemzeti Liga, középszakasz, A-csoport, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 69–65 (25:18, 12:17, 18:17, 14:13).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (17/9/3), Oláh Andrea (7/3/3), Maja Miljkovic (8/2/1), Alina Podar (14/2/4), Lauren Ervin (15/11/0) – Carla Popescu (0/0/1), Adina Pop (0/1/0), Adina Stoiedin (8/2/0), Andreea Huțanu. Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Orbán Nikolett (8/8/0), Andra Mandache (11/6/3), Ane Marie Părău-Gödri (10/1/6), Chrissi Givens (17/3/2), Rebecca Tobin (6/4/4) – Jovana Pasic (5/4/0), Demeter Nóra (2/1/0), Jelena Vucetic (4/1/0), Kristina Topuzovic (2/0/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.