Odahaza is zakót kapott Târgoviște

2019.02.27 - 18:23

Sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerdán Târgoviștén a Román Kupa negyeddöntőjének első meccsén. A 46 pontos siker eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A Kádár Annamária, Andra Mandache (képünkön), Brittany Denson, Promise Amukamara, Dlesha L’loyd felállásban kezdő VSK másfél percnyi játék után átvette a vezetést (2–4), és innen már nem is engedte ki a kezéből a meccset. A dâmbovițai ellenfél csak a 8. percig tartotta a lépést a szatmáriakkal, innen ugyanis egy másfél perces 8–0-s sorozattal ugyanis megnyugtató előnyt tett a két csapat közé Maikel Lopez (képünkön) gárdája. Mandache duplája zárta az első tíz percet (10–20), az aradi lány pedig a folytatásban is a csapat egyik legjobbja volt. A születésnapját február 28-én ünneplő kosaras a nagy szünetig 12 pontnál tartott, 7 lepattanója volt és még blokkolt is. Hozzá társult Denson, aki 12 pont/8 lepattanó/2 blokkolás mutatóval rendelkezett 13 percnyi pályán töltött idő után.

A vártnál kissé gyengébb volt az első félidőben Amukamara, aki nagyon pontatlanul dobott (28 százalék) és még labdát is eladott. Viszont a csapatnak ment a játék, Kádár és Oláh Andi triplázott is, így pedig 17 pontos előnnyel (26–43) várhatta az utolsó húsz percet a VSK. Ehhez kellett az 50 százalékos dobópontosság, ezzel szemben a Târgoviște az első félidőben 29 százalékos pontossággal dobta a kosarakat, a legjobb játékosa pedig a kispadról jött, Kilin Tünde személyében (8 pont).

A különbség alakulását illetően, a VSK egy 4 perces, 13–0-s sorozattal huszonegy pontot tett a két csapat közé (26–47). A szünet után Amukamara játéka is feljavult, Oláh Andi biztos keze a 25. percben pedig már 27 pontos szatmári fórt eredményezett (28–55). Ancuța Stoenescu triplája szakította meg a hazaiak negatív sorozatát, de ekkor „már rég eldőlt” a meccs. Ki is engedtek a lányok, és a mérkőzés leggyengébb perceit produkálták. A harmadik negyed utolsó három percében ugyanis csak Denson és L’loyd voltak eredményesek, igaz, az utóbbi pontjai állították be a találkozó addigi legnagyobb különbségét (33–63).

Időhúzással ért fel az utolsó negyed, két percig egyetlen csapat sem talált be, mindkét oldalon gyenge dobásokkal zárták a támadásokat. Andreea Huțanu törte meg a jeget, majd Kristina Baltic és Andreea Lazăr is feliratkoztak a pontszerzők listájára. Lassan nőtt a VSK előnye. Ehhez kellett az is, hogy a Târgoviște az utolsó negyedben 9 perc 47 másodpercig egyetlen pontot se dobjon. 49 pontos VSK-fórnál Kilin triplája állította be a 36–82-es végeredményt.

Így tehát a szatmári együttes folytatja az idei veretlenségi szériáját: hét megnyert bajnoki után a kupameccsen is győztesen hagyta el a pályát. Sőt, a különbségnél a 33 pontos átlagot is sikerült tartani, már csak arra kell törekedni, hogy ezt a tempót tartani tudja a csapat az idény végéig. A bajnokság szatmári mérkőzésén egyébként a Târgoviște másfél héttel ezelőtt 82–61-es vereséget szenvedett a Both Katalin Sportteremben…

Ez a meccs után végre fellélegezhet egy kicsit a VSK. A hétvégi bajnoki fordulóban szabadnapos, jövő hét szerdán pedig jöhet a kupameccs visszavágója.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

CS Municipal Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 36–82 (10:20, 16:23, 7:20, 3:19).

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Stoenescu (9/4/3), Neagu (2/0/2), Poole (4/2/1), Popescu (0/2/0), Vaida (4/6/2), Toma (2/2/0), Chivu (0/1/0), Coker (4/6/0), Kilin (11/1/1), Ghiță (0/2/1), Tănase, Vati. Vezetőedző: Cătălin Tănease.

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (5/1/1), Mandache (14/8/2), Denson (16/12/4), Amukamara (8/2/2), L’loyd (11/5/2), Oláh (9/2/3), Huțanu (2/0/1), Lazăr (5/1/1), Pop (0/0/1), Uiuiu (0/2/0), Tavic (2/3/1), Baltic (10/4/2). Vezetőedző: Maikel Lopez.