Odaajándékozott három pont

2016.11.24 - 19:45

Az 58. percig vezetett a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata csütörtökön a vendég HC Vaslui ellen, azonban a rutinhiányból adódó kapkodás három pontjába került a Várady-legénységnek.

Talán az idénybeli legfájóbb vereséget szenvedte el csütörtökön a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, ugyanis az odavágók utolsó fordulójában megérdemelte volna, hogy itthon tartsa a három pontot. A táblázatban jobban álló HC Vaslui azonban nagy ajándékot kapott, hiszen a meccs végén az ölébe hullt a három pont.

Várady Gyula legénysége végig nagyon jól játszott. Morar indította be a gólgyártás, majd Bejenariu szélről remekelt, Stan távoli bombáit pedig rendre az ellenfél kapujának a hálója állította meg. Lassan Cioroiu is felvette a tempót a kapuba, a jó védekező játék pedig az őrületbe kergette az ellenfelet. Legfeljebb egyenlíteni tudtak az első félidőben, de a két gólos különbség rendre hamar visszaállt. A 20. percben pedig már három gól volt a két csapat között (11–8), amiből egyet sikerült lefaragnia az ellenfélnek a szünetig (12–10). Viszont a VSK-t nagy veszteség érte az első félóra végén, hiszen Oláh Jani egy támadás végén nagyon rosszul fogott padlót, saját lábán nem is tudott lemenni a pályáról, a bivalyerős Stan fogta ölbe a jobbszélsőt.

Sokáig ápolni kellett Janit, a helyére felálló Rogoznak pedig ezúttal nem ment a játék. Ráadásul Váradynak a házi gólkirályt, Lazicot is hiányolnia kellett, a szerb ugyanis betegség miatt nem vállalta a játékot.

Mindezek ellenére a VSK tartani tudta az ellenfelet, a 37. percben pedig ismét hárommal vezetett a szatmári csapat (15–12). A helyzet nem változott, a Vaslui ugyanis rendre felzárkózott, a VSK pedig ismét meglépett kettővel. Az 50. percben az újonc Trifunovic góljával 21–18-ra vezetett a szatmári csapat, majd két perccel később Stan találatával 22–19 volt az állás.

Ekkor már a közönség is elhitte, hogy megfoghatják a legények a moldovaiakat. Azonban hat perccel később először vette át a vezetést a Vaslui (22–23). Az ellenfél feltolta a védelmét kilenc méterre, Stan távoli próbálkozásai pedig már nem voltak oly hatékonyak. Campar és Trifunovic visszahozták a reményt, hiszen az 58. percben ismét szatmári előnyt mutatott az eredményjelző (24–23).

Az utolsó percben viszont elkapkodták a hazaiak: miután az ellenfél egyenlített, a Várady-csapat támadhatott, de 10 másodperccel a vége előtt egy elrontott passz után a Vaslui támadásba lendült, amelyet Campar szabálytalanul állított meg. Ezért piros, majd kék lapot kapott a montenegrói srác, az ellenfél pedig hétméterest, amelyet Popescu értékesített (24–25). Annyi idő már nem maradt, hogy a kapuig vezesse a labdát a VSK, így maradt a vendégsiker, akik csakis a szatmáriak rutintalanságának és kapkodásának köszönhetik azt, hogy pontokkal mehettek haza.

Mindez azonban vélhetően hamar a feledésbe merül, hiszen a táblázatba csak azt írják be, hogy a VSK újabb mérkőzést vesztett, a Vaslui pedig további három ponttal gyarapította gyűjteményét.

December 3-ig lesz ideje a szatmári csapatnak, hogy „megeméssze” ezt a találkozót, majd a visszavágók első fordulójában jön a Bajnokok Ligájában szereplő Dinamo.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 13. forduló

Szatmárnémeti VSK – HC Vaslui 24–25 (12–10).

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 4/3 – 5/4.

2 perces kiállítások: 4x2 perc – 5x2 perc.

Kék lap: Campar (59. perc – VSK).

VSK: Cioroiu 21 védés, Orbán 1 védés (hétméteres) – Mateș, Rogoz, Morar 5 gól (ebből 1 hétméteres), Bejinariu 4, Mureșan, Munea 1, Crăciun, Suciu, Oláh 1 (hétméteres), Stan 6, Ungar, Campar 3, Trifunovic 4.