Odaadták a fiúk a pontokat a Sportulnak

2020.09.20 - 13:08

Értékes pontokat vesztett a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3 második fordulójának szilágysomlyói mérkőzésén, ahol Rilti Zoltán edző alakulata akár nagy különbséggel is verhette volna vendéglátóját, ha a legénység hatékonyabb lett volna.
A Sportul játékosai a találkozó első percében már megdolgoztatták Vasile Curileacot, de ez ébresztőt jelenetett a szatmári táborban, hiszen azonnal át is vették az irányítyást. A félidő második felében már a veszélyes helyzetek is megszaporodtak, viszont Bogdan Nyilvan és Vasile Chitaș is óriási ziccereket hagytak ki. Paul Cosma, a hazaiak kapusa viszont már tehetetlen volt a szünet előtti percekben, amikor Zsiga Ervin végre úgy végzett el egy szabadrúgást, mint ahogy azt tőle megszoktuk a korábbi években: 20 méterről, középről, a sorfal mellett a jobb alsóba csavart, védhetetlenül (0–1).
A mérkőzés képe alapján megérdemelten szerzett vezetést a VSK, viszont egy óriási védelmi hiba miatt mégsem sikerült megőrizni az előnyt a szünetig: a lefújás előtt bal oldalról, az alapvonal közeléből Bogdan Ciaca szabadrúgásból emelt a kapu felé, és a rövid sarokra érkező Ismael Guiti pedig fejjel csúsztatta a labdát Curileac kapujába (1–1).
A fordulás után a szatmári legénység átköltözött a szilágysomlyói térfélre, de a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani. Közel fél tucat ziccer maradt ki, így Paul Cosmát hősként ünnepelhették odahaza a hétvégén, hiszen óriási bravúrokat is bemutatott a somlyói kapuba. Bár közhely, de ez szombaton érvényesült: a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A hajrában Claudiu Băican harcolt a labdáért a szatmári 16-oson belül, majd kitette az érkező Răzvan Pop elé, aki zavartalanul guríthatott az üresen maradt kapuba (2–1).
A hátra maradt időben „visszaparkolt a somlyói busz” a saját kapuja elé, így a VSK-nak esélye sem volt, hogy egyenlítsen, így maradat a Sportul csapatánál a pontok, akik szombaton a masszív védekezésnek, kapusuknak, és kicsit a szerencsének is köszönhetik, hogy nyerni tudtak a VSK ellen.

Mestermérleg
„Nagyon örülök ennek a pozitív eredménynek. Paul Cosma kimagaslóan teljesített ma a kapuba, és védéseivel kijavította a bekapott gólnál vétett hibáját. Nagyon nehéz pillanatokban mentette meg a csapatot ezen a mérkőzésen. A támadók is hatékonyak voltak, és a középpályások is jó munkát végeztek, hiszen segítséget nyújtottak a védekező sornak. Én nagyon elégedett vagyok azzal, amit a Szatmárnémeti VSK elleni mérkőzésen játszottak a fiúk” — értékelt a találkozó után George Zima, a Sportul vezetőedzője.
„Nem találom a szavakat. Nem hiszem el, hogy ezt a meccset elvesztettük — panaszolta Rilti Zoltán. Óriási ziccereket hagytunk ki, nem szabad ennyi helyzetet kihagyni. Aki látta a meccset, az nem csodálkozott volna azon, ha mi lealább három gól különbséggel nyerünk. Gyakorlatilag odaadtuk az ellenfélnek a győzelmet, összehoztuk nekik a győztes gólt.  De mind ezek ellenére nem tudok haragudni a fiúkra, mert odaadóan játszottak, de a befejezésnél, a helyzetkihasználásnál még nagyon gondok vannak. A védelemben elég volt kétszer hibázni, és gólt kaptunk. Még érezhető a játékunkon a fiatalok rutin és az összeszokottság hiánya. Hiányzott Svarczkopf István is, aki még nem épült fel teljesen, és nem akartam kockáztatni. De ugyanúgy szükségünk van Nyéki Márk és Rareș Nyilvanra játékára is, ők is sérültek. Reméljük, hogy hamar visszatérnek, és ismét teljes lesz a keret” — tette hozzá a szatmári szakvezető.
A bajnokság harmadik fordulójában a Váradszentmártoni CSC csapata érkezik Szatmárnémetibe. A bihari alakulat szombaton a ráadás első percében, 11-esből szerzett találattal jegyezte idénybeli első győzelmét, de az első fordulóban 2–2-t játszott Szilágysomlyón, így veretlenül lép majd az Olimpia-Daniel Prodan Stadion gyepére.
LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szilágysomlyói Sportul – Szatmárnémeti VSK 2–1 (1–1)

G.: Ismael Guiti 45., Răzvan Pop 84., illetve Zsiga Ervin 38.
Sportul: Paul Cosma – Răzvan Pop, Gabriel Caba, Marius Leitan (87. Silviu Crişan), Ismael Guiti, Dănuţ Contraş (79. Claudiu Băican), Bogdan Ciaca, George Pop, Luigi Pop (87. Vlad Pop), Adelin Neaga, Gueye Mansour (90+1. Alex Cătuna). Vezetőedző: George Zima.
VSK: Vasile Curileac – Călin Vădan, Luca Tincău, Flron Mureșan, Flaviu Ionescu, Bogdan Nyilvan, Angelo Șimon, Barth Kevin, Vasile Chitaș, Raul Ziman, Zsiga Ervin. Vezetőedző: Ritli Zoltán.
Váradszentmártoni CSC – Nagyváradi Luceafărul 2–1 (1–1)
G.: Sergiu Pop 25., 90+1. (a másodikat 11-esből), illetve Marius Balogh 11.
Zilahi SCM – Dési Someşul 1–0 (0–0)
G.: Raul Stanciu 51. (11-esből)
Nagybányai Minaur – Nagyváradi AC 4–1 (2–1)
G.: Bogdan Minteuan 6., Paul Nistor 16., Sebastian Serediuc 51., Vasile Pop 60., illetve Marius Hosu 40.

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.