Nyolccal verte az éllovas a VSK-t

2016.11.13 - 19:43

Sajnos meglepetés nélkül végződött a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának 11.bajnokija a Nemzeti Liga hétvégi fordulójában. Az éllovas Konstanca magabiztosan verte a VSK-t 29-21-re.

A VSK a vereség ellenére is szerencsésnek érzhette magát: nem kellett elviselnie a kinti, cudar időjárási viszonyokat. A Konstancai HC Dobrogea Sud összeszokott, látványos játéka azonban komoly fejtörést okozott Várady Gyula fiainak. Az éllovas konstancai csapat rögtön elhúzott hárommal mindössze másfél perccel a kezdő sípszó után. A Rakcevic-Nikolic-Celica trió ellen semmit sem tehetett a VSK védelme. Hazai részről Ioan Mureşan válaszolt a vendégek villámgyorsan szerzett találataira. Míg a VSK eddigi legjobbja, Lazici sorra hagyta ki helyzeteit, a vendégeknél remek formában játszó Rakcevic nem hibázott, és a hatodik percben ötre növelte a különbséget. Várady időkérése után a VSK valamivel pontosabban, magabiztosabban játszott, ami az eredménykijelzőn is látható volt. A szatmáriaknál Morar vállalta magára góllövő szerepét, amiben Stan is nagy segítségére volt. Leginkább nekik köszönhetően az első játékrész felénél háromra csökkent Váradyék hátránya. Időközben Lazici is megszerezte első gólját, Oláh hetest hibázott, a konstancaiaknak pedig főként Celica és Cutura szemfüles megmozdulásainak köszönhetően sikerült hétre növelniük a különbséget. Ez a különbség számokban 11 találatot jelentett hazai oldalon, és 18-at a vendégek részéről. A második játékrészben a konsatancai csapat többnyire tartalékosan lépett pályára. Ennek ellenére is sikerült irányítaniuk a játékot, de Orbán beállításával valamivel nehezebb dolguk volt, ugyanis a szatmári hálóőr remek formában védett. Hetest is sikerült hárítania, de ez sem akadályozta meg a vendégeket a további gólszerzésekben. A VSK-nál a második félidőben is a Morar-Stan kettős volt a legjobb mezőnyjátékos, míg Lazici és Oláh gyenge formában játszott. Az utolsó 10 percben a szatmári fiúk teljesen kimerültek fizikailag, az emiatt elkövetett elementáris hibák pedig újabb konstancai gólokat hoztak. Az első félidő utáni hétgólos különbség nyolcra nőtt, ami azt jelenti, hogy az elvárásoknak megfelelően magabiztos konstancai siker született.

VSK: Cioroiu, Orban, Pogyină – Munea, Bejenariu, Morar (7), Stan (6), Olah 1, Mureşan 1, Mateş 2, Lazic 3, Suciu 1.

Konstanca: Stănescu, Sijan, Raucevic (4), Nistor (4), Săulescu (1), Moisă, Celica (3), Kujadinovic (3), Toma (2), Cranoglavac (3), Cutura (5), Angelovski (1), Nikolic (1), Buricea (2).

Eredmények: Dinamo – Székelyudvarhelyi KC 27-27, Temesvári Poli – Fogarasi CSM 27-20, Tordai Potaissa – CSU Suceava 32-30, CSM Focşani – HC Vaslui 25-29, Steaua – Dunărea Călăraşi 28-28, CSM Bucureşti – Resicabányai HC Adrian Petrea 27-24.