Nyolc érema kupaküzdelmekről

2014.05.19 - 17:28

A bukaresti Apollo Sportteremben rendezte meg a Román Harcművészet–szövetség (FRAM) SKDUN szakága a korosztályos Román Kupa küzdelmeit, ahol a jelen levő 28 egyesület 600 karatékája között a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE hét sportolója is tatamira lépett, őket Gheorghe Dărăban edző kísért el.

A juniorok kata próbájában Bartincki Attila szerzett ezüstérmet, majd harmadik lett a nyílt versenyben, míg a minikadett korosztályban Medvei Edvin állhatott a dobogó harmadik fokára. A kumite versenyben Eric Chelmu (minikadett), Knecht Patrik (gyerek III korosztály) és Medvei Edvin (gyerek III) ezüstérmet szereztek, Bács Máté (junior) és Knecht Vivien (kadett) a harmadik helyen zártak. A kupaküzdelmeken részt vett még a juniorok versenyében Bianca Blaga is.

„Valamennyi sportolónk kiváló harci szellemről tett tanúságot, így a nyolc érem, amit hazahoztak, egy kiváló eredmény” – értékelt dr. Fazekas György Zoltán klubelnök, aki ezúton mond köszönetet a szülők és a nagykárolyi önkormányzat támogatásának, ugyanakkor emlékeztette az érdekelteket, hogy a helyi 3-as Számú Általános Iskola tornatermében hétfőn, szerdán és csütörtökön rendeznek 18 órától karate–edzéseket.