Nyolc érem Szatmáron maradt

2017.10.03 - 15:17

Hat egyesület több mint negyven sportolója vett részt szombaton a szatmárnémeti Gyurkány György Sportteremben rendezett Thomas Kupa fitnesz-torna nemzetközi verseny első kiírásán.

A szervező Szatmárnémeti Thomas Gym SK versenyzői mellett a Szatmárnémeti Sănătatea SK, a Nagybányai VSK, a Nagyváradi Fit Kid Egyesület, a Vezér Fitness Debrecen és a Szivárvány Debrecen sportolói vettek részt a megmérettetésen, amelyen

A szatmáriak közül a 7 évesek korosztályában Gnandt Andreea ezüstérmet szerzett, de a 8–9 évesek versenyét a hazaiak dominálták: első lett Krisztián Maja, második Mara Șepși, harmadik Carla Maria Pop, míg Józsa Kamilla az 5. helyen zárt.

A 10–11 éveseknél Livia Păcurar szerzett bronzérmet, habár a szatmári lánynak volt egy év kihagyása, és az elmúlt hetekbe kezdett el ismét sportolni.

A kadett korcsoportok versenyével párhuzamosan zajlott a férfiak „izomfeszítő” versenye is, a Men Phisique, ahol a –174 cm magassági csoportban a házigazda egyesület edzője, Marius Tamás bizonyult a legjobbnak, míg a dobogó harmadik fokára a Sănătatea sportolója, Rácz József állhatott fel. A +174 cm kategóriában a Thomas Gym versenyzője, Podolyák Eduárd szerzett bronzérmet.

A szervezők köszönetet mondanak a sportolók és a szüleik segítségének, továbbá a magánvállalkozók, a Szatmár Megyei Sport- és Ifjúsági Egyesület, illetve a helyi önkormányzat támogatásának.