Nyögvenyelős döntetlen

2016.05.26 - 07:19

Gyenge színvonalú mérkőzésen 1–1-es döntetlent ért el az Európa-bajnokságra készülő román labdarúgó-válogatott a Kongói Demokratikus Köztársaság elleni barátságos mérkőzésen.

Az olaszországi edzőtáborban tartózkodó trikolórok Comoban mérkőztek meg a közép-afrikai állam csapatával. A románoknak Nicuşor Stanciu egy védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést az első félidő 29. percében (1–0), majd néhány helyzetet leszámítva nem sok minden történt a pályán. Az ellenfél taktikailag tett sokat hozzá a mérkőzéshez, amelyben Románia a franciák elleni Eb-megnyítóra készült. A végére el is fogyott a román csapat és ezt kihasználva Bokila a 87. percben ki is egyenlített (1–1).

Vasárnap még játszik egy felkészülési meccset a román együttes, a 20.30 órakor kezdődő találkozón Ukrajna lesz az ellenfél. Az ott nyújtott teljesítményt talán majd közelebbi képet mutat majd arról, hogy áll a nemzeti csapat a június 10-i rajt előtt.

Mint ismeretes, a kontinentális torna megnyitóján Franciaország – Románia mérkőzést rendeznek.