Szatmárnémeti

Nyílt nap a Refiben

2015.04.29 - 16:05

Nyílt napot rendezett a Szatmárnémeti Református Gimnázium mindazok számára, akik az oktatási intézményben szeretnék ősszel elkezdeni középiskolai tanulmányaikat.

A rendezvényre érkeztek is szép számmal érdeklődők, több mint 150-en, többek között a 10-es Számú Általános Iskola, a Dobrai Általános Iskola és a Ion Creangă Általános Iskola nyolcadikosai, akik bejárhatták a tanintézmény épületét, megnézhették a modern, korszerű eszközökkel — például interaktív táblákkal — felszerelt tantermeket, laborokat, amelyekben az oktatás zajlik, elbeszélgethettek az oktatókkal és persze a református gimnazistákkal is. A leendő középiskolások megtekinthették a IX. A osztály és osztályfőnökük, Póti Eduárd történelemtanár készítette kisfilmet, amelyből kiderült, miért is jó „refisnek” lenni, a szünetekben pedig az iskolarádióban is felcsendültek azok a felvételek, amelykben a tanintézmény diákjai mesélnek arról, miért volt jó döntés a Szatmárnémeti Református Gimnázium „családját” választani. „Ha a Refibe jársz és tanulsz, akkor nem szabályok közt ragadva, komoly arccal és átlagos napokat megélve töltöd iskolai éveidet, hanem lehetőséged nyílik ötleteid, gondolataid és tehetséged kibontakoztatására. A tanárok rugalmasak és támogatnak terveid megvalósításában, segítségük által pedig jobban megismerheted magad, új ismeretekre tehetsz szert — mindezt úgy, hogy tudásuk legjavát nyújtják, hogy a diákok megállják majd a helyüket az életben” — hangzik fel a sulirádióban Tordai Anna diáklány vallomása.

 

Három osztály indul

 

A végzős nyolcadikosok három különböző szakon folytathatják a Szatmárnémeti Református Gimnáziumban a tanulmányaikat, a szeptember közepén induló 201/2016-os tanévben.

Az iskola ugyanis ismét három kilencedikes osztályt indít: egy filológia szakot, egy teológia szakot és egy matematika-informatika szakot — így bárki megtalálhatja a neki legmegfelelőbb osztályt.

A tanintézményben a tanórák mellett heti rendszerességgel ifjúsági istentiszteleten vesznek részt a diákok, de számtalan iskolán kívüli tevékenységbe is bekapcsolódhatnak a fiatalok. A szórakoztató programok sem maradnak ki az iskola hétköznapjaiból: a tanévnyitót követően nem sokkal, gólyabálon mutatkozhatnak be a kilencedikesek iskolatársaik számára, a reformáció emlékünnepét hangulatos foglalkozásokkal, vetélkedőkkel és előadásokkal tarkítják, az adventi készülődésből decemberben úgyszintén kiveszik a részüket a középiskolások, a farsangi időszakban sosem marad el a jelmezes bál, az „Iskola másként” hetében pedig további remek programok várnak a fiatalokra. Mivel több megyei és országos szintű versenynek is otthont ad évről-évre a gimnázium, ezért a diákönkéntesek ezeknek a szervezéséből is kivehetik a részüket, de jótékonysági akciókban is minden tanévben részt vesznek.

Az iskolai év során kitűnő tanulmányi eredményeket elérőket, illetve a hátrányos szociális helyzetben lévőket pedig a jól működő ösztöndíjrendszer segítségével rendszeresen támogatják.

 

 

Bumbuluţ Krisztina