Vidék

Nyertek Désen a tasnádiak

2018.03.28 - 18:09

Először nyert Cristian Popa edzővel a kispadon a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Nem kellett sokat várni erre a sikerre.

Először nyert ebben az évben a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, amely papírforma szerint behúzta a Dési Unirea elleni bajnokit. A találkozót március 3-án, a tavaszi nyitányon kellett volna rendezzék, viszont az időjárási viszonyok miatt halasztották a forduló összes meccsét, ezt szerdán  pótolták.

Cristian Popa edzőnek ez volt a második tétmérkőzése a tasnádiak kispadján, és ennél fogva az első győzelme is. A csapata jól játszott és az első pillanattól kezébe vette az irányítást. Bogdan Faur, Gabriel Vădan, Raul Stanciu șs Adrian Ciul az első fél órában hatalmas helyzeteket hagytak ki, a hazaiak alig jutottak el Sebastian Moroz kapujáig. Így megérdemelten jött a tasnádiak vezető találata még a szünet előtt: Stanciu szögletére Flavius Vădan emelkedett a védők fölé és fejelte a labdát a kapuba (0–1).

A fordulás után határozottabban kezdtek a désiek, veszélyes helyzetig is eljutottak, viszont a lövések célt tévesztettek, vagy Moroz védett. Ráadásul Cristi Popa kényszercserét is végre kellett hajtson, miután Laur Nemeș megsérült még a félidő elején. A helyére felálló Székely Krisztián is remekül végezte a dolgát, a 72. percben pedig remekül szolgálta ki egy kontra végén csapattársát: a fiatal középpályás bal oldalon futott fel, majd a kimozduló kapus mellett keresztbe passzolt Ciulnak, aki védője mellől a hálóba vágta a labdát (0–2).

Ezután átadta a kezdeményezést az ellenfélnek a tasnádi csapat, és a védekezésre összpontosítottak. Jól végezték a dolgukat a fiúk, így megszerezték első idei pontjaikat.

„Nehéz meccs volt, de megérdemelten nyertünk. Taktikailag jobban álltunk a pályán, és ha jobban koncentráltunk volna az ellenfél kapuja előtt, akkor már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, és sokkal könnyebb dolgunk lett volna a második félidőben” — mondta a Tasnádi Unirea szakvezetője, akinek legénysége szerdán Kolozsváron, a 19. fordulóból elhalasztott Universitatea elleni bajnokit pótolja.

Liga 3, 5. csoport, 16. forduló

Dési Unirea – Tasnádi Unirea 0–2 (Vădan 44. perc, Ciul 72. perc).

Tasnád: Moroz – Palinceac, Vădan, Bălău, Parnău, Cubaș, Stanciu, Ciul (Ștef, 70. perc), Nemeș (Székely, 47.), Cădar (R. Silaghi, 80.), Faur (Nagy, 90.). Edző: Cristian Popa, Ovidiu Suciu.

Kudzsiri Metalurgistul – Feleki FC 1–1

Lénárdfalvi ACS – Radnóti SK 5–1

Alsógáldi Industria – Vidombáki Viitorul 3–0 (játék nélkül)

Szászrégeni Avântul – Kolozsvári Sănătatea 2–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Gyulafehérvári Unirea 1–1

Április 10-én: Kolozsvári CFR II – Kolozsvári Universitatea.

A Magyarigeni Performanța szabadnapos volt.