Nyert meccset veszíthet Óvári

2016.04.28 - 08:38

Szép, egy darabig jó iramú mérkőzésen nyert 5–1-re az Óvári Someșul labdarúgócsapata szerdán. Viszont az eredmény változhat zöldasztalnál, amennyiben bebizonyosodik a szabálytalanság.

Lehet, hogy a bajnoki cím sorsa dőlt el szerda délután Óváriban: a Liga 4 Elite első helyére aspiráns Someșul csapata simán, 5–1-re nyert a 20. fordulóban a vendég Szamosdobi Voința ellen, de Adrian Micaș edző-játékos hatalmas hibát követett el, amikor a hajrában becserélte Alin Mercét.

A Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) oldalán közölt adatok szerint a játékos az előző fordulóban megkapta idénybeli negyedik sárga lapját, így a szabály szerint ki kellett volna hagyja a szerdai találkozót. Ezzel a döntéssel viszont zöldasztalnál elveszítheti a meccset a Someșul.

A pályán elért eredménnyel az óváriak átvették a vezetést a Liga 4 Elitben, ugyanis az addigi éllovas, a Pusztadaróci Recolta szabadnapos volt. A Someșul két pont előnnyel várhatja ugyan a hétvégi fordulót – amikor a „szomszédban”, a Vetési Viitorul otthonában játszik –, azonban már jövő kedden visszaadhatja a vezetést a pusztadaróciaknak. Hacsak, a Recolta nem botlik majd a Mikolai Turul elleni szombati rangadón...

Az AJF fegyelmi bizottsága kedden ül össze, és amennyiben az előző bajnokik meccslapjai is igazolják azt, hogy Mercének múlt héten volt a negyedik sárgája, akkor a Someșul – Voința mérkőzés eredménye változik: az óváriaktól elveszik a három pontot, amit a szamosdobiak javára fognak írnak.

A mérkőzést illetően elmondható, hogy – a pályán jegyzett végeredmény ellenére – az első 60. perc igen jó iramú volt. Nagy Imi szerzett vezetést a hazaiaknak a 11. percben (1–0), de húsz perccel később egy remekül ívelt szöglet után Orosz egyenlített (1–1). Fordulás után Potra és Nagy másfél perc alatt növelték kettőre az óvári előnyt (3–1), ami némileg visszavett a szamosdobi lendületből. Orosz két mesterien meglőtt távoli lövéssel lepte meg a házigazdákat: az elsőnél Olaru a léc alól mentett, majd a kapufával volt szerencséje az óvári csapatnak. Túloldalt viszont Gulya nem hibázott (80. perc, 4–1), Dávid Tamás pedig egy perccel később beállította a végeredményt (5–1).