Nyert idegenben a Lotus ellen az Olimpia

Nehezen jött össze, de örülhettek a fiúk a meccs végén! (Fotó: SzOVSK)
2023.05.04 - 10:30
A cserék összehozták az Olimpia VSK első győzelmét a rájátszásban, szerdán megszakadt egy ötmeccses negatív széria. A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata győzött a Félixfürdői Lotus elleni bajnoki mérkőzésen, először a Liga 3 rájátszásának a felsőházában.

Március 25-én ugyanitt nyert legutóbb Csik Tibor vezetőedző alakulat (1–2), akkor a bajnoki alapszakasz utolsó fordulóját játszotta. Azután viszont egyetlen pontot gyűjtött, a többi négy találkozót pedig elvesztették a szatmári legények. Ezzel sajnos eltávolodott a táblázatban az Olimpia VSK csapata az osztályzós helyektől, így a mieink vállát már csak ez nyomhatta: megszakítani ezt a sorozatot.

Első félidő

A szerdai, váradszentmártoni találkozón a szatmáriak kezdtek határozotabban, és a veszélyesebb helyzetek is a mieink nevéhez fűződik. Zsiga Ervin és Hernando Orte Rodrigo körbelőtték Beke Eduard kapuját, sőt, a szatmári csapatkapitány még a kapufát is eltalálta.
Azonban 0–0-s állásnál fordultak a második félidőre a csapatok.

Második félidő

Fila Károly bravúros védésével kezdődött az utolsó váradszentmártoni 45 perc, az Olimpia VSK kapusa ugyanis a vinkliből szedett ki egy jól meglőtt labdát. „Válaszként”, túloldalt Sergiu Oltean majdnem a saját kapujába gurított, majd lassan leült a mérkőzés.
Úgy tűnt, hogy változatlan marad az eredmény, amikor a szatmári cserék összehozták a győzelmet jelentő találatot: a hosszabbítás első percben Gueye Mansour szabadult egyedül kapura, amikor Ștefan Pintea hátulról elkaszálta a szenegálit, amiért 11-est ítélt a játékvezető. Az Olimpia VSK rutinos játékosának lövését viszont védeni tudta Beke, de a kipattanóra Barna Antal érkezett elsőként, aki kapuba emelt, eldöntve a meccset (0–1).

Megérdemelt győzelem

„Egy nagyon felejthető áprilisi hónap után örülök annak, hogy megszakadt ez a sikertelen sorozat. Nehezen jött össze, de megérdemelt győzelem volt. Remélem, hogy szombaton megismételjük ezt a teljesítményt” – nyilatkozta Csik Tibi.
Ezzel a győzelemmel matematikailag biztosította a Szatmárnémeti Olimpia VSK a dobogós helyet a szériában.
A bajnokság viszont folytatódik, még három fordulót rendeznek az idény végéig.
Szombaton 18 órától a Beszterce-Naszódi Gloria lesz a vendég a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban. A meccsre a belépés ingyenes.