Belföld

Novák Eduárd elégedett a paralimpiai játékok csütörtöki versenynapján elért eredményével

2021.08.26 - 16:54

'A szerencseszámom és a személyes rekordom ebben a versenyszámban, ami nem tartozik igazán a kedvenceim közé, és ahol két kategóriát is egyesítettek, a C4-et és C5-öt. Mindezekk ellenére, és úgy, hogy nem vagyok egy sprinter, úgy érzem, jól teljesítettem, én meg vagyok elégedve az eredménnyel' - írta Facebook-oldalán a sportminiszter.

Novák Eduárd közölte, hogy most a pénteki próbára összpontosít, amelyben Londonban aranyat nyert, és ahol csak a C4-es kategóriával fog versenyezni. 'A 11. hely egy olyan futamban, ahol egy világ- és paralimpiai rekordot is döntöttek, számomra öröm és motiváció. Szorítsatok kérlek holnap is! Köszönöm!' - zárta bejegyzését.

Romániának eddig négy érmet sikerült szereznie a paralimpiákon, ezek közül hármat Novák Eduárd jelenlegi ifjúsági és sportminiszter révén, aki 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben. Alex Bologa dzsúdós bronzérmes lett a 2016-os riói olimpián.

A paralimpiai játékokon hét sportoló képviseli Romániát, és három érem megszerzése a cél - nyilatkozta korábban az Országos Paralimpiai Bizottság alelnöke, Ciprian Anton. A küldöttség tagjai asztaliteniszben, dzsúdóban, atlétikában, íjászatban és kerékpározásban versenyeznek. AGERPRES

Szatmárnémeti vívó a paralimpián – és a tévében!

Osváth Richárd személyében szatmári érdekeltség is lesz a párizsi paralimpián.

Érmekért megy Párizsba Osváth Richárd

Szatmárnémeti születésű versenyzője is lesz az augusztus 28-án kezdődő Párizsi Paralimpiai Játékoknak.
Belföld

Visszavonul az aktív versenyzéstől Novák Eduárd sportminiszter

Visszavonul az aktív versenyzéstől a sportminiszter. Az idei tokiói paralimpiai játékokon a kerékpáros üldözőversenyben ezüstérmet szerzett Novák Eduárd Facebook-oldalán jelentette be a hírt, hangsúlyozva, még nem tudja, hogy döntése végleges-e, vagy csak átmeneti.