Szatmárnémeti

Nőtt a bevetések száma tavaly

2013.01.10 - 17:30

Több mint 80 százalékkal nőtt a sürgősségi helyzetek felügyelősége által ellátott bevetések száma a tavalyi évben. A halálesetek száma is nőtt a 2011-es évhez képest, 51 személy vesztette életét.

Mint a Szatmár Megyei „Szamos” Sürgősségi Helyzetek Felügyelőségének csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján kiderült, nagyrészt sikereket könyvelhetnek el a tavalyi statisztikákat illetően, több ezer sikeresen végrehajtott bevetésük volt, két Európai Uniós projektet is sikerült véghez vigyenek, melyek által bővítették a központ felszereléseit és egy teljesen új kommunikációs rendszert is létrehoztak. Mint megtudtuk, a 2012-es évben átlagosan 12 sürgősségi helyzetet láttak el egy nap alatt, ezek között tűzeseteket (216), erdőtüzeket (131), és több ezer, pontosan 3601 SMURD bevetést is végrehajtottak. Az előző (2011-es) évi statisztikákat szemügyre véve, tavaly 84 százalékkal több bevetésük volt, a tűzesetek száma azonban nem sokat változott, összesen 216-ot regisztráltak. A 2012-es évben 51 személy vesztette életét valamilyen tűzesetben és az okozott károk összértéke 2 563 355 lejre tehető. A legtöbb esetben azonban úgy az értékeket, mint az áldozatok életét is sikerült megmenteni, összesen 446 010 450 lej értékű kárt tudtak megelőzni a tűzoltócsoportok gyors reakcióidejének köszönhetően. A tényleges bevetések mellett felkészülési akciókat is tartottak, összesen 354 tűzesetre vonatkozó és 21 polgári védelemmel kapcsolatos szimulációt szerveztek. A Sürgősségi Helyzetek Felügyelőségének önkéntes szolgálata is részt vett a különböző bemutatókon és közös akciókat is folytattak a lakosság védelme érdekében.

 

Uniós projektek

 

A Szatmár Megyei „Szamos” Sürgősségi Helyzetek Felügyelősége a tavalyi évben két Európai Uniós projektet is sikeresen zárt, melyek eredményeképpen egy hat megyét ellátó, korszerű felszerelésekkel, számítógépes rendszerrel és speciális eszközökkel felszerelt vezérlési és ellenőrzési mozgóközpontot mutathattak be és létrehoztak egy olyan információs rendszert, amelynek segítségével tűzvész vagy árvíz esetén a lakosság könnyen riasztható. Az első projekt november 30-án zárult le, melynek végeredményeként az északnyugati régió sürgősségi helyzetek felügyelőségeinek gépparkjai modern felszerelésekkel bővülhettek. Így a Szatmár megyei felügyelőség gépparkja öt vízzel és habbal működő speciális tűzoltókocsival, egy bennrekedt áldozatok kiszabadítására alkalmas autóval és öt mentőautóval egészült ki, melyek által a helyszínre érkezések idejét városon 9 percre, vidéken pedig 17 percre csökkentették. A második, a nyíregyházi felügyelőséggel együtt végrehajtott projekt keretében pedig Szatmárnémeti egy lakossági tájékoztató- és riasztórendszer épült ki a sürgősségi helyzetek optimális kezelése érdekében.

Mészáros Petra