Norvégiában remekelt a szatmári birkózó, Berei Lénárd

2013.11.19 - 18:46

Gőzerővel készülnek a szatmári birkózók a december 7-i, hazai rendezésű nemzetközi versenyre. Hárman közülük a kadett válogatott edzőtáborában alapoznak, Berei Norvégiában is volt.

Munkácson, egy erős nemzetközi tornán versenyeztek az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate négy birkózója, közülük Paul Oros (29 kg), Pék Péter (53 kg) és Szuróka Norbert (100 kg) súlycsoportjuk ötödik helyén zártak, Felician Chiş (38 kg) azonban nem kvalifikálta magát a döntőbe.

A Szabó Ferenc, Tudor Barbul edzőpáros tanítványai egyébként gőzerővel készülnek a december 7-i Erdőd Kupára, amelyre eddig nyolc országból jelentkeztek egyesületek. Köztük lesz az olasz és a bolgár kadett korosztályos válogatott is, akik a román együttessel együtt december 2-án már Erdődre érkeznek, és itt fognak alapozni. A „trikolór” korosztályos csapatban három szatmári kapott helyet. Cristian Sabo és Ovidiu Lăpuşte szerdán csatlakoznak a válogatotthoz, amely Bukarestben edzőtáborozik november 30-ig. Mellettük lesz Berei Lénárd is, aki már több mint két hete készül a kadett nemzeti együttessel, amely az elmúlt tíz napban oszlói edzőtáborban tartózkodott. A norvégiai alapozás egy erős nemzetközi tornával zárult, amelyen Románia összetettben 7–3-ra verte a házigazdákat. A vendégsikerhez hozzájárult Berei is, aki a 100 kilogrammos súlycsoportban legyőzhetetlen volt. „A torna után felhívott a román válogatott edzője, és nem győzte dicsérni Lénárd teljesítményét. Ez nagy elismerés számunkra is” – mondta Babrul.