Női kosárlabda: Aradon dől el a továbbjutás

2013.04.21 - 20:20

A Szatmárnémeti VSK nyolcpontos győzelmet aratott a Nemzeti Liga rájátszása elődöntőjének második mérkőzésén az Aradi ICIM ellen. Ha nyerni tudunk Aradon, ismét ott leszünk a döntőben.

Létfontosságú mérkőzést játszott tegnap késődélután az Aradi ICIM ellen a Szatmárnémeti VSK a román női kosárlabda-bajnokság rájátszásának elődöntőjében. Egy vereség ugyanis a szatmári klub búcsúját jelentette volna a sorozattól, a siker pedig azt, hogy még maradt egy esély az egyik fél két győzelméig tartó párharc utolsó felvonására.

Dan Fleşeriu a Drye, Freeman, Părău, Szlimák, Whittington ötösfogattal kezdte a találkozót. Az első két percben azonban nem tudtunk mit kezdeni az aradiak támadójátékával. A 2. perc végén már 6-0 volt a vendégek előnye, de az első negyed hátralévő részében fokozatosan zárkóztunk fel elsősorban a Whittington, Freeman, Părău triónak köszönhetően és a hatodik percben először volt a kezünkben az előny (12-11), amelyet a negyed végére 21–16-ra sikerült növelni.

A második negyedben első felében mi irányítottuk a játékot már több mint 10 ponttal is vezettünk a 3. percben, végül azonban hétre csökkent az előnyünk (35-28).

A félidőt követően kiegyenlítődött a játék, a vendégek nagy erőket bevetve próbáltak felzárkózni, viszont csupán egy pontot tudtak lefaragni a hátrányukból (49-43).

Az utolsó negyed is hasonló játékot mutatott, viszont mindkét csapat rengeteget hibázott támadásban. Másfél perccel a lefújás előtt azonban Părău két értékesített büntetőjével nyilvánvalóvá vált a hazai győzelem, hiszen ekkor már tíz pont volt a VSK előnye (63-53). A mérkőzést 65–57-re nyerte a VSK, így szerdán Aradon dőlhet el, hogy melyik csapat jut a Nemzeti Liga döntőjébe.