„Nip” Freeman a Rapiddal is dupla–duplázott

2013.03.22 - 20:09

Az utolsó negyedben nyújtott teljesítménnyel verte pénteken a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a házigazda Bukaresti Rapidot.

Amitől tartott Dan Fleşeriu, a Szatmárnémeti VSK edzője, az bevált: a tanítványai szenvedtek a Rapid elleni pénteki bajnokin, és csak az utolsó negyedben nyújtott jobb teljesítménnyel sikerült hozni a kötelezőt a fővárosból. A szatmáriak ugyanis csütörtök este utaztak Bukarestbe, és a vonatról egyenesen a pályához mentek, ahol egy rövid bemelegítés után „munkához” is láttak. A fáradság miatt nem ment a VSK játéka, ennek okán a hazaiak két és fél perc után 9–2-re vezettek. Egy két perces, 10–0-s sorozattal a szatmáriak ugyan átvették a vezetést (9–12), amit újabb Rapid–sorozat követett (21–14). A pihenőig ledolgozták a hátrányt a szatmáriak, így 23–23-as állásról kezdődött a következő tíz perc. Legtöbb négy ponttal tudott meglépni a VSK, de a hátrányt mindannyiszor ledolgozták a „vasutasok”. A szünetig három pont előnyt mégis megőrzött a szatmári gárda (40–43), amit fordulás után csak kilenc perc múlva tudott kamatoztatni (58–65). Az utolsó tíz perc már a VSK-é volt: a 34. percben 64–79 volt az állás. Innen nem volt kérdés, hogy meglesz a győzelem, ráadásul az utolsó két percben csak Monica Ivan és Szlimák Hajnalka találtak be, beállítva a tizenhétpontos győzelmet.

A VSK húzóembere ezúttal is Shanika „Nip” Freeman volt, aki sorozatban a harmadik mérkőzésen teljesít dupla–duplát (14 lepattanó, 14 pont). Emellett Dara Kovacsevics volt a szatmári együttes legjobbja, aki 22 pontos hatékonysággal játszott tegnap Bukarestben.

Fleşeriu tanítványai szerdán játsszák a bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzését, akkor a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC látogat majd Szatmárnémetibe.