Nincs hazai siker, ezüstérmes a magyar vízilabda-válogatott

2014.07.28 - 05:38

A 2013-as világbajnok magyar férfi vízilabda–válogatott ezüstérmesként zárta a budapesti Európa–bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 12–7-re kikapott a címvédő szerb csapattól.

A két együttes az idei, margitszigeti Eb-n már találkozott, s a csoportmeccsen a magyarok nyertek 8–6-ra. Ez azért is volt fontos, mert az utóbbi évtized világversenyein többnyire a szerbek kerültek ki győztesen a párviadalokból. A vasárnapi találkozón is villámrajtot vettek szerbek, és gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a meccset. Dejan Szavics szövetségi kapitány tanítványai az első tizenhat perc után már 7–2-re vezettek. A magyar legények dicséretére szóljon, hogy nem adták fel a harcot, azonban a remekül védekező szerbekkel szemben csak egy 4–2-es harmadik negyedet tudtak hozni, így az utolsó felvonás előtt még volt három gólos forja a szerb csapatnak (9–6). A végét sokkal higgadtabban kezelte a „vendég” együttes, és pillanatokon belül visszaállította az öt gólos előnyt (11–6), innen már nem lehetett felzárkózni, ez a különbség a mérkőzés végéig maradt (12–7).

A szerbek – a mostanit is ideszámítva – az utolsó hét Eb-ből ötöt megnyertek, a magyarok legutóbb 1999-ben voltak aranyérmesek, másodikként pedig mostanáig utoljára 2006-ban végeztek.

„Annak ellenére, hogy sajnálom nagyon a mai (vasárnap – szerk. megj.) vereséget, azért nehéz egy tornát veretlenül megnyerni. Az emberelőnyünk és az emberhátrányunk sem működött ma úgy, mint eddig, ennek ellenére az utolsó pillanatig küzdöttünk” – értékelt Benedek Tibor szövetségi kapitány, aki szerint a szerb csapat azért nagyon jó, mert nincs benne gyenge játékos, ráadásul ezen az estén azok is nagyon jók voltak, akik máskor egy kicsit halványabbak. „Amikor minden lövésük sikerül, abból nehéz visszaállni, és így kicsúszott a meccs a kezünkből már a második negyedben. Talán ha az első negyedben lövünk még egy két gólt, akkor a szerbek kezdtek volna el idegeskedni” – tette hozzá a szakvezető.

Az ezüstérmes magyar válogatott kulcsemberét, Varga Dénest választották meg a férfi torna legjobb játékosának. A kapusok közül az aranyérmes szerb együttes meghatározó játékosa, Gojko Pijetlovics érdemelte ki az elismerést.