Nicolas Pop bronzérmével zártak a tőrvívók

2021.03.13 - 22:15

A Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványa pénteken a 17 évesek között a 11. helyen zárt. Ezzel az edzőinek is kisebb csalódást okozott, hiszen a szakvezetők legalább a legjobb nyolc közé várták volna a szatmári srácot. Felszívta magát Nicolas, és bár a szombati viadal csoportküzdelmében még felemás teljesítményt nyújtott (8 győzelem 4 vereség), a főtáblán már sokkal magabiztosabb volt. Az első körben simán, 15–1-re győzött Robert Ghetu (Triumf Bukarest) ellen, majd klubtársa, az 5. helyen kiemelt Răzvan Nojea volt az ellenfele. Utóbbi 10–2-es teljesítménnyel zárta a csoportkört, így a szakvezetők okkal remélték, hogy ő lehet az, aki szombaton dobogóra állhat. Azonban Răzvan kikapott a 15–11-re, így Nicolas léphetett a következő körbe. A nyolcas táblán erősebb ellenfél Ionuț Stoe (Triumf) következett, aki az előző körben a kadettek meglepetés-bajnokát, Alexandru Macoveit (Petrolul Ploiești) verte. Stoe viszont Nicolasszal nem bírt, a szatmári srác 15–11-re győzött, így bejutott a legjobb négy közé. Alexandru Sîrb viszont már kemény dió volt az SZSK sportolójának: a CSA Steaua tőrvívója egy hónappal ezelőtt a felnőttek korosztályában szerzett ezüstérmet (akkor a Temesvári Poli szatmárnémeti vívójától, Bodó Benjámintól kapott ki a döntőben), szombaton pedig veretlenül menetelt – egészen az aranyéremig. Az elődöntőben ugyanis Nicolas Popot is verte 15–6-ra, így az SK vívója a harmadik helyen zárt.
Răzvan Nojea végül a 9. helyen zárt, mögötte 10. lett a kadetteknél bronzérmet szerzett Matei Serghie. Dobóczi Ádám a 27. helyen fejezte be a versenyt.
Ezzel véget ért a tőrvívók kadett és junior korosztályos bajnoksága, amely az első érmeket hozta idén a Szatmárnémeti SK-nak: Teodora Șofran és Nicolas Pop a juniorok között, Matei Serghie pedig a kadettek versenyében szerzett bronzérmet.
Március 17–20. között a párbajtőrvívók lépnek pástra Bukarestben a korosztályos bajnoki érmekért.

Pesek Attila

Vívás: Szereday Judit Európa negyedik legjobbja

Ezüstérmet szerzett a veterán vívók között Grazban a szatmári tőrvívó, Szereday Judit. Az elért eredménnyel a 41 fős európai rangsorban lett negyedik.

Vívás: EB aranyat szerzett Osváth Richárd

Megvédte Európa-bajnoki címét Párizsban a szatmárnémeti születésű, kerekesszékes tőrvívó, Osváth Richárd. Kardversenyben ugyanott, az egyéni küzdelmekben hetedik lett, csapatban ötödik.

Vívás: ezüstérmet szerzett az Aramis Kupán Iosif Paul

A Szatmárnémeti Sportklub tőrvívója, Iosif Paul remek eredményt jegyzett a Bukarestben rendezett rangos nemzetközi tornán, az Aramis Kupa 13. kiírásán.