Nevetséges teljesítmény egy nevetséges meccsen

2013.11.24 - 17:26

Lejáratta magát a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata és vele együtt az edzője, Nicolae Istrate: öt gólos előnyt kiengedve öt góllal kapott ki a jelentősen gyengébb Fogarasi HCM-től.

Még a sokat látott szatmári közönség is elcsodálkozott a Szatmárnémeti VSK – Fogarasi HCM férfi kézilabda másodosztályos mérkőzés után, amelyen a papírforma érvényesült az első félidőben, a folytatásban viszont simán nyertek a vendégek. Ráadásul a bírók saját szabályrendszert felállítva vezették a meccset, a hatvan perces mérkőzésen összesen negyvenkét percnyi kiállítást ítéltek meg (az találkozó első 9 perce után 8 percnyi kiállítás volt már), ebből huszonkettőt a VSK-nak. Mindezek ellenére nem lehetnek szemrehányóak a szatmáriak a bírók teljesítményt tekintve, ugyanis a kolozsvári Gabriel Badiu, Ioan Barbu páros a képességeiknek megfelelően vezették a találkozót. Azonban a VSK második félidei játéka borzalmas volt. Nicolae Istrate edző éppen akkor kért időt, amikor csapat kettős emberhátrányban gólt dobott, ezt a találatot természetesen érvénytelenítették a bírók, Mateş „ajtó–ablak” helyzetből kapufát vette célba, a többiek pedig még a kaput sem találták el.

Az első fél órában a VSK hozta a tőle várt játékot és a szünetig remekül teljesítő Jurj irányításával a szatmáriak fokozatosan növelték az előnyt, a 21. percig ötre (12–7). Két gól maradt a forból a szünetig, fordulás után viszont már érthetetlen dolgok történtek a pályán, legalábbis a szatmáriak játékát tekintve. Három hétméterest ítéltek a VSK javára a bírók, mindhármat kihagyták. A fogarasiak a 35. percben egyenlítettek (17–17), öt perccel később a vezetést is átvették (18–19), a 46. percben pedig már három gól volt az előnyük (18–21). Egy pillanatra sem tűnt, hogy a VSK innen feláll, hiszen halmozták a hibákat, és csak Cioroiu kapus jobb napjának köszönhetik, hogy csak az 56. percben tudták öt gólra vinni a fort a vendégek (22–27). A végéig mindkét csapat még betalált kétszer, ez semmit sem változtatott a tényen, hogy VSK lejáratta magát.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Fogarasi HCM 24–29 (16–14)

VSK: Cioroiu 11 védés (ebből 2 hétméteres), Pogyină – Mateş, Ungar 1 gól, Clipea 2, Morar 2, Pop A. 5, Chira 8, Jurj 6, Santeiu, Varga, Pop R.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/0 – 8/6.

Kétperces kiállítások: 22–20.

Piros lap (három kétperces kiállítás után): Bogdan Rău (Fogarasi HCM, 43. perc).