Kötetlen, jó hangulatú irodalmi esten vehettek részt szombat délután a nagykárolyi érdeklődők. Farkas Wellmann Endre költő volt a Kaffka Margit Művelődési Társaság vendége.
Farkas Wellmann Endre költő volt a nagykárolyi Kaffka Margit Művelődési Társaság vendége szombat délután. Az író-olvasó találkozóra a Károlyi-kastély protokolltermében került sor, húsz-huszonöten foglaltak helyet a közönség soraiban. Ez nem egy nagy publikum, de egy irodalmi rendezvény esetében szép számnak mondható.
A mintegy másfél órás beszélgetésen sok téma felmerült, szó esett többek között az Előretolt Helyőrség nevével fémjelzett irodalmi műhelyről általában, ennek hőskorszakáról, a kilencvenes évekről, Faludy György alakjáról (aki közeli barátja volt Farkas Wellmann Endrének), a magyartanításról, és így tovább. A központi téma azonban a költő megjelenés előtt álló új verseskötete volt, ennek címe: „L.D. hagyatéka”.
Az L.D. monogram Lucius Domitiust, azaz Néró császárt takarja – az ő alakjába „bújt bele” Farkas Wellmann, hogy megírja hattyúdalát. A kötet ugyanis ha nem is az utolsó az életműben, de tíz-tizenöt évig biztosan nem kívánja hangját hallatni a kortárs költő, tudtuk meg.
A versfelolvasással tarkított, jó hangulatú beszélgetés közben egy kalap járt körbe a közönség tagjai között, ebbe mindenki egy-egy kérdést dobhatott, ezeket a kérdéseket pedig az esemény második részében megválaszolta a meghívott. Ezzel még szélesebbé vált a felmerülő témák spektruma: szóba került a gyermekirodalom, az unitárius vallás, a költészet és kultúra értéke-értelme általában.
Farkas Wellmann Endre amúgy magyartanárként dolgozik Gyergyóalfaluban, a nagykárolyi látogatásra néhány tanítványa is elkísérte. Ők is bemutatkoztak az est folyamán, kortárs költők verseit szavalták, ketten pedig – az új generációt képviselendő – saját költeményeiket olvasták fel.
A „hivatalos” találkozó lejártával a jelenlévők a kastélykertben folytatták a beszélgetést, immár tényleg kötetlenül. Itt dedikálta is könyveit a szerző, majd hosszasan eltársalgott még az érdeklődőkkel.