Fotós szempontból is rangos eseményen járt nemrég Bikfalvi Zsolt nagykárolyi amatőr fotográfus. A Szilágyságban megszervezett tábor címe: Szilágy — Szépség, hagyomány, mese.
A Szilágy Megyei Tanács és a Román Fotóművészek Szövetségének közreműködésével nemrég egy nemzetközi fotótábort szerveztek „Szilágy — Szépség, hagyomány, mese” címmel a Szilágyságban. Bikfalvi Zsolt nagykárolyi fotós azon szerencsések közé tartozott, akik meghívást kaptak erre a rangos eseményre. Egy kivételes alkalom volt ez, hiszen ilyen minőségű, volumenű és fontosságú eseményt nagyon ritkán szerveznek Romániában.
„A zilahi bázisról mindennap más-más irányba és látnivalókhoz vittek vendéglátóink, amit mi sok minőségi fotóval igyekeztünk megörökíteni. Úti beszámolót nem írnék, mert az egy regény méretével lenne egyenlő, viszont mégis fontosnak tartom megemlíteni azt a néhány dolgot (a teljesség igénye nélkül), amelyek nyomot hagytak bennem. Talán a legfontosabb a szilágysági emberek nyitottsága, szívélyessége, vendégszeretete. A fatemplomaik, amelyek egyedi ikonokkal rendelkeznek (az a tény kevésbé közismert, hogy Szilágy megyében — és nem Máramarosban! — van a legtöbb fatemplom Romániában). Az a magántulajdonban levő román néprajzi múzeum, ahol a tisztaszobában látod azt a dísztányért, hogy „Éljen a Magyar Haza”, és mindezt két szimbolikus, piros-sárga-kék farktollú kakast ábrázoló dísztányér között. A rádióamatőr csapat a Szilágyság legeldugottabb falvában három kapcsolatot hozott létre ottlétünk alatt; az elsőt egy holland rádióssal, a másodikat egy morzejelekkel kommunikáló japán társával és csodák csodája a harmadikat egy nagykárolyi rádióamatőrrel” — mesélte lelkesen a szilágysági élményeit Bikfalvi Zsolt.
„Egy héten át tartó eseményt megszervezni nagyon nagy munka. Köszönet illeti a szervezőket, azt a sok önkéntest, akik fáradhatatlanul dolgoztak a tábor sikerén, az önzetlen vállalkozókat, akik hozzájárultak az eseményhez. Két embert külön is kiemeltek a résztvevők: Mirel Mátyást, aki az egész esemény megtervezéséért/szervezéséért felelt, és Adela Lia Rusut, akinek elévülhetetlen érdemei voltak a rendezvény sikerében” — mondta Bikfalvi.
A táborban a következő fotósok vettek részt: Manolis Metzakis (Görögország/Kréta), a Global Photographic Union elnöke, Ivo Borko (Szlovénia), a Szlovén Fotóművész Szövetség elnöke, Stefi Borko (Szlovénia), Virgilio Bardossi (Olaszország), Balasi Csaba (Csíkszereda), az AAFR alenöke és a FIAP romániai képviselője, Nagy Lajos (Kézdivásárhely), Rusu Adela Lia (Nagyvárad), Ovi D. Pop (Nagyvárad), Roibu Grigore (Déva), az AAFH elnöke, Bikfalvi Zsolt (Nagykároly), Boran Mircea (Arad).