Nem tudott csodát tenni az Arsenal, büntetőkkel ment tovább az Atlético

2015.03.18 - 07:02

Hiába győzött kedden 2–0-ra Monacóban az Arsenal, a hazai 3–1-es veresége miatt kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Ahogy az várható volt, az Arsenal már a meccs elején átvette a kezdeményezést, míg a Monaco a stabil védekezésre törekedett, és szinte teljesen feladta a támadás lehetőségét. A londoniak próbálkozásai a 36. percben értek góllá Giroud kissé szerencsés találata révén.

A fordulás után meglepetésre elmaradtak az Arsenal-rohamok, a hazaiak pedig több veszélyes kontrát is vezettek, ám nem tudtak betalálni, és a hajrára fordulva a csereként beállt Ramsey használt ki egy nagy francia védelmi hibát. Ekkor már csak egy gólra volt a „csodától” Arsene Wenger együttese, amely az utolsó negyedórában mindent megtett a továbbjutást érő harmadik gólért, de nem járt sikerrel.

A nap másik mérkőzésén, Madridban az Atlético volt kezdeményezőbb a Bayer Leverkusen elleni meccs első félidejében, és a játékrész közepén sikerült betalálniuk. Mario Rodriguez góljával egyenlített az Atlético, amely a szünetig támadásban maradt, ám a fordulás után már visszafogottabban ment előre, és elsősorban arra ügyelt, hogy ne kapjon gólt. Nem is született több találat, így hosszabbítás következett. A ráadásban a hazaiak voltak aktívabbak, helyzetük is akadt, ám nem tudtak betalálni, a Leverkusen pedig látszólag már nem is nagyon akart, az eredmény pedig nem változott. A büntetőpárbajban két-két hiba és találat után az ötödik sorozat döntött, méghozzá a spanyolok javára, miután Torres a kapuba helyezte, míg Kiessling föléje rúgta a labdát.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

AS Monaco – Arsenal 0–2 (Giroud 36. perc, Ramsey 79.). Továbbjutott: a Monaco, 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 1–0 (büntetőkkel: 3–2; gólszerző: Mario Suarez 27. perc). Továbbjutott: az Atlético Madrid, 1–1-es összesítéssel, büntetőpárbajt követően.