Amint arról beszámoltunk, Sorin Cîmpeanu ügyvezető oktatási miniszter bejelentette, hogy a gimnazisták és a líceumi diákok számára egy héttel rövidebb lesz a téli a szünidő annak érdekében, hogy a mostani kényszervakáció idején kimaradt tananyagot pótolni tudják, a kényszervakáció másik hetét pedig az Iskola másként hét keretében pótolnák be.
A tárcavezető bejelentése alapján az Országos Diáktanács 60 ezer diák körében készített felmérést, a diákok válaszaiból pedig kiderül, hogy 80 százalékuk nem ért egyet azzal a tervvel, hogy a téli szünidő számukra január 10. helyett január 3-án érjen véget. A diáktanács a beérkezett válaszok kiértékelését követően határozottan azt kéri, hogy a most elmaradt tananyagot az Iskola másként héten pótolják. A diákok 80 százaléka nem szeretné, ha a téli szünidő időtartama és az első félév szerkezete módosítást szenvedne, mivel ez meglátásuk szerint jelentősen felborítaná az oktatás menetét.
Ugyanakkor a diákok, pedagógusok és szülők 90 százaléka úgy véli, nem helyénvaló az első félévben a félévi dolgozatok megírása, annál kevésbé a téli vakáció után, mivel így is többször szakadt félbe a tanítási folyamat, és nem sikerült követni a tantervet.
A diáktanács azt kéri a tanügyminisztériumtól, hogy ne módosítsa a téli szünidő időtartamát, a mostani kimaradást pedig a második félévre tervezett Iskola másként hét keretében pótolják. Itt azt kérik, hogy bízzák a pedagógusokra az órák beosztását, 75 százalékban az iskolai programot kellene követni, míg 25 százalékban a tanár dönthetné el, mire használja a rendelkezésére álló időt.
Silviu Morcan, az Országos Diáktanács elnöke ugyanakkor arra kéri a döntéshozókat, tekintsenek el a félévik megírásától ebben a félévben, a kiszámíthatóság érdekében ne módosítsák a tanév szerkezetét.
Sógor Beáta