Nem találták el a kaput

2015.10.24 - 14:58

Két helyet visszacsúszva, a 7. pozíciót foglalja el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a másodosztályos 2-es csoportban, miután szombaton kikapott a Vâlcea otthonában.

Csak a második félidő derekán sikerült először veszélyeztetni a CSM Râmnicu Vâlcea kapuját, míg az ellenfél végigtámadta a mérkőzést és két gólt is rúgott a Szamárnémeti FC Olimpia kapujába. Így nehéz mérkőzésen pontot szerezni, Csik Tibor vezetőedző a találkozó végén el is ismerte, megérdemelt volt a hazai siker.

Az ellenfél az első perctől nekiesett az Olimpiának és a nyomasztó mezőnyfölényből nem is tudott kijönni a szatmári legénység. Az eltiltott Băicant helyettesítő Șutának bőven akadt dolga, kétszer alaposan ki kellett nyújtóznia, hogy védeni tudjon: előbb Staicu, majd Georgescu lövését hárította. A szatmári szakvezetőnek további fejtörést okozhatott, hogy még a szünet előtt le kellett cserélnie a gólerős fiatal támadót, Burát, akinek egy szerencsétlen esés után kiment a válla. A 19 éves srácra vélhetően két hét pihenő vár.

A szünet után az öltözőben maradhatott az Olimpia legénysége, hiszen a Vâlcea azonnal a fordulás után vezetést szerzett: Tomozei beadásánál Șuta hibázott, ugyanis kimozdult egy a beívelt labdára, de nem tudta fogni a lasztit, az előre adott labdára érkező Staicu 8 méterről nem hibázott, üres kapuba kellett rúgnia a játékszert (1-0). Ezután próbált ugyan kitámadni a szatmári legénység, de a kapuig még mindig nem jutottak el. Pedig Csik Tibi az egyik gólerős, de kisebb sérülés miatt pihentetett játékosát, Faurt is bevetette. Alexandru Pelici vezetőedző legénysége rombolómunkára állt át, amit kiválóan művelt, sőt, a 62. percben növelni tudta előnyét is: Staicu megtácoltatta az szatmári védelmet, majd Șutát is kicselezve küldte a labdát a kapuba (2-0). Csik Tibi azonnal reagált, és újabb támadót küldött a pályára, azonban Cădar első megmozdulásánál sárga lapot kapott, miután hátulról kaszálta el ellenfelét.

A 79. percig kellett várni az első szatmári kapura rúgásra, de az is célt tévesztett. A végén kereste az Olimpia a szépítő találatot, a 90. percben végezhették el az első szögletet is, de a kaput még mindig nem sikerült eltalálni.

Maradt a hazai győzelem, Pelici pedig először nyert edzőként az Olimpia ellen.

„Az első félidőben jól védekeztünk, de másként is alakulhatott volna a meccs, amennyiben a bírók nem hunynak szemet Staicu egyik durva szabálytalansága felett, amikor lekönyökölték az egyik játékosunkat. Minden összevetve el kell ismerni, hogy megérdemelten nyert a Vâlcea, bár úgy tűnik, hogy Staicu pillanatnyi formájától is függ a CSM eredményessége” — összegzett a mérkőzés után Csik Tibi.

Liga 2, 2-es csoport, 10. forduló

CSM Râmnicu Vâlcea – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (0–0).

Gólszerző: Staicu (49. perc, 62.).

Vâlcea: Fildan – Samson, Cucui, Pîrvulescu, Tomozei, I. Stoica, Piscanu, Oct. Vasile (Firţulescu 71. perc), A. Neagoe, R. Georgescu (I. Marian, 72.), Staicu (B. Geantă, 85.). Vezetőedző: Alexandru Pelici

Olimpia: Şuta – Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Rus (Cădar, 68. perc), Villand, Chivari, Bura (Lukacs, 34. perc), Selagea (Faur, 55.), Boştină. Vezetőedző: Csik Tibor.