Nem sziporkáztak, de nyertek

2014.04.28 - 17:53

Gyenge teljesítménnyel nyerte a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a vendég Segesvári Naţional elleni hétfői bajnoki mérkőzést. Chira megsértődött a kritika miatt, ezért nem játszott.

Majdnem üres lelátók előtt zajlott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának az idénybeli utolsó előtti bajnoki mérkőzése. Az érdektelenség a játékosokra is kiült, hiszen Nicolae Istrate edző csapata csak a rutinnak köszönhetően verte a sereghajtó, többnyire ifikkel felálló vendég Segesvári Naţionalt. A gyenge színvonalú meccsen a hazaiak végig vezettek, fokozatosan növelték előnyüket. Öt perccel a szünet előtt már nyolc volt közte (16–8), azonban a hajrában a vendégek hármat tudtak faragni a hátrányukból (18–13). A fordulás után sem változott a helyzet, és talán a kéttucatnyi néző számából is csappant a következő fél órára. A meccs végére hétig nőtt a VSK előnye (35–28), így a papírformának megfelelően a csapat begyűjtötte idei tizedik győzelmét, megőrizve ezzel a hatodik pozíciót a B–csoport táblázatában.

A mérkőzés egyik hiányzója volt Florin Chira, aki az elmúlt héten állítólag összekapott Istratéval, miután az edző megszólta a játékost a gyenge kolozsvári teljesítménye miatt. „Nem volt megfelelően felkészülve erre a meccsre” – nyilatkozta a hétfői mérkőzés lefújása után a tréner, aki nem kívánt többet mondani az ügyről. Értesüléseink szerint a veszekedés a Kolozsvári U – VSK (33–32 volt a végeredmény) meccs után az öltözőben zajlott a veszekedés, amit Chira „a szívére vett”, hazatérve pedig nem akart edzeni, ezért került ki a keretből. Istrate a továbbiakban a Naţional elleni bajnokiról azt mondta, elismeri, hogy legénysége nem játszott jól hatvan percen keresztül de lényeg, hogy kézben tartották a meccset. „Aggódom Jurj miatt, akit az 5. percben már le kellett cseréljek sérülés miatt. Remélem nem súlyos, mivel még van három mérkőzésünk, és valamennyin a győzelem a cél” – nyilatkozta az edző.

A VSK legközelebb vasárnap játszik a Fogarasi HCM otthonában.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 19. forduló

Szatmárnémeti VSK – Segesvári Naţional 32–25 (18–13).

VSK: Pogyină, Cioroiu – Morar 10 gól, Mateş 7, Clipea 4, Santeiu 4, Ungar 3, Ciaca 3, A. Pop 2, Mureşan 1, Jurj 1, R. Pop.