Nem sikerült legyőzni Izlandot, veszélyben a vb-pótselejtezős szereplés

2021.11.12 - 12:48

ugyanis nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét az Izland elleni selejtezős mérkőzésen, és a csütörtök esti 0–0 után alaposan lecsökkentek az esélyei annak, hogy a J-csoport második helyét elcsípje a vasárnapi záróforduló után.
A csütörtöki mérkőzés előtt Románia volt az első számú favorit a második pozíció megszerzésére, ugyanis egységnyi előnye volt az üldöző Észak-Macedónia és Örményország előtt, ráadásul a mérkőzések programja is Mirel Rădoi szövetségi kapitány együttesének oldalára billentette a mérleg nyelvét.
Izlandot ugyanis verni tudta Románia az első mérkőzésen, az északi ellenfél pedig egy fiatal kerettel érkezett Bukarestben. Arra azonban a „trikolórok” sem számítottak, hogy egy nagyon motivált izlandi csapattal állnak szemben, amely remekül zárt a védelemben, és minden kontratámadásban benne volt a gól veszélye.
Románia legénysége az első perctől nekiestek az izlandiaknak, viszont nem találták az utat Elias Rafn Olafsson kapuja felé.
Az első nagy helyzet viszont a vendégeké volt, azonban Brynjar Ingi Bjarnason hat méterről, zavartalanul a kapu fölé vágat a labdát.
A 61 százalékos labdabirtoklási fölény nem konkretizálódott, így a második félidőben jobban felbátorodott az izlandi együttes, és egyre veszélyesebbek voltak Florin Niţă kapuja előtt. Az 57. percben Ianis Hagi mentett a gólvonalról Sveinn Aron Gudjohnsen lövése után, majd öt perccel később Niţă gyenge mentése után volt szükség a szerencsére, hogy Gudjohnsen ne találjon be.
A románok legnagyobb helyzetet Hagi jegyezte a 85. percben, de 20 méteres torpedója után a labda a kapufán csattant, a kipattanó pedig végigcsorgott a gólvonal előtt.
Maradt a 0–0-s végeredmény, és ezzel Románia átadni kényszerült a második pozíciót Észak-Macedóniának, amely kiütéssel verte csütörtökön Örményországban a vendéglátóját.
Ez egyben azt is jelenti, hogy a vasárnapi zárófordulóban nem elég Rădoi csapatának, hogy hozza a liechtensteini kötelezőt, közben Szkopjét is figyelnie kell, ahol Észak-Macedónia Izlanddal fog mérkőzni. Ha az északiak ugyanolyan szívosan játszanak, mint csütörtökön Bukarestben, akkor a szlávoknak sem lesz egyszerű dolguk. Amennyiben ugyanis Észak-Macedónia nem tudja verni Izlandot, akkor Románia visszaszerezheti a második pozíciót – ha legyőzi Vaduzban Liechtensteint.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 9. FORDULÓ

A-csoport
Azerbajdzsán – Luxemburg 1–3
Írország – Portugália 0–0

A csoport állása: 1. Portugália 17 pont/7 mérkőzés (16–4), 2. Szerbia 17/7 (16–8), 3. Luxemburg 9/7, 4. Írország 6/7, 5. Azerbajdzsán 1/8.

B-csoport
Grúzia – Svédország 2–0
Görögország – Spanyolország 0–1

A csoport állása: 1. Spanyolország 16 pont/7 mérkőzés, 2. Svédország 15/7, 3. Görögország 9/7, 4. Grúzia 7/8, 5. Koszovó 4/7.

H-csoport
Oroszország – Ciprus 6–0
Málta – Horvátország 1–7
Szlovákia – Szlovénia 2–2

A csoport állása: 1. Oroszország 22 pont, 2. Horvátország 20, 3. Szlovákia 11 (11–10), 4. Szlovénia 11 (11–11), 5. Málta 5 (9–24), 6. Ciprus 5 (3–19).

J-csoport
Örményország – Észak-Macedónia 0–5 (0–2)

G.: Trajkovszki 22., Bardi 36., 66., 90. (utóbbi kettő 11-esből), Risztovszki 79.

Németország – Liechtenstein 9–0 (4–0)
G.: Gündogan 11. (11-esből), Kaufmann 20. (öngól), L. Sané 22., 49., Reus 23., Th. Müller 76., 86., Baku 80., Goppel 89. (öngól).

21.45: Franciaország – Kazahsztán

A csoport állása: 1. Franciaország 12 pont/6 mérkőzés, 2. Ukrajna 9/7, 3. Finnország 8/6, 4. Bosznia-Hercegovina 7/6, 5. Kazahsztán 3/7.

E-csoport
21.45
: Belgium – Észtország
21.45: Wales – Fehéroroszország

A csoport állása: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 11/7 (12-9), 3. Wales 11/6 (8-7), 4. Észtország 4/6, 5. Fehéroroszország 3/7.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja

Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.

Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában

Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.