Nem sikerült a bravúr a magyar lányoknak a sztárokkal teletűzdelt norvég csapattal szemben, így búcsúztak a tokiói olimpia női kézilabdatornájától.
A keddi találkozó egyébként remekül, magyar gólokkal indult, hárommal is vezetett a válogatott.
Stien Bredal Oftedalék feltűnően sokat hibáztak az elején, egyedül Kari Dale Brattset beállós góljaira tudtak építeni. Ebben a periódusában a meccsnek remekül játszott az magyar csapat, elöl és hátul is eredményes volt, ez után azonban megtorpant az együttes. A talán a pihentetés céljával végrehajtott cserék után percekig nem működött a támadójáték, rengeteg volt az eladott a labda, abból pedig a könnyű norvég gólok, így az északiak egy 7–0-ás sorozattal nem csupán beérték, hanem négy góllal el is léptek a magyaroktól. Elek Gábor szövetségi kapitány hosszú gólcsendjét Vámos Petra törte meg, és az utolsó tíz percre ismét visszatalált a korábbi jó játékához az együttes.
A félidőt jelző dudaszó előtt, 10–11-nél Lukács Viktória ziccerben hibázott, a másik oldalon viszont született még egy gól, így 12–10-es norvég vezetésről folytatódott a mérkőzés a szünet után.
Fordulás után hamar sikerült egyenlíteni, majd Schatzl Nadine dobott gólt az általa megszerzett labdával, így hosszú idő után ismét vezetéshez jutottak Tomori Zsuzsáék.
Már kettővel is vezetett az Elek-csapat, amikor magasabb sebességi fokozatra kapcsolt az ellenfél, majd büntetőből az egyenlítés is összejött nekik, hat és fél perccel a lefújás előtt pedig kettővel „ment” a norvég együttes. Katrine Lunde teljesítménye alaposan feljavult a skandinávok kapujába, aki sorozatban harmadszor akadályozta meg, hogy csapata gólt kapjon. Három perc maradt hátra, amikor a norvégok már 25–21-re vezettek, és innen már nem tudtak fordítani a magyar lányok, ami egyben az olimpiai búcsút is jelent a válogatottnak.
A női kézilabdázók így két győzelemmel és négy vereséggel zárták az olimpiát, amivel a hetedik helyre sorolták őket.
„Rettegtem attól, hogy a fizikai állapotunk nem lesz megfelelő, az végzetes lett volna a norvégok ellen, ezt már megtanultuk a korábbi meccseinken. Az első félidőben brutálisan jól védekeztünk, a 12 kapott gól mindent elmond, de csodák nincsenek. Fizikálisan elfogytunk” – mondta a szakvezető, majd hozzátette: „Sokat fejlődtünk, szép utazás volt, ezt kell most tovább vinni. személy szerint is sokat kaptam ettől a másfél évtől.” Elek Gábor azt is elárulta, hogy már rég megvan a döntés arról, hogy folytatja-e a munkát a válogatottnál, de hozzátette, ez még nem publikus.
TOKIÓ 2020, NŐI KÉZILABDA, NEGYEDDÖNTŐ
Norvégia – Magyarország 26–22 (12–10)
Montenegró – Orosz Olimpiai Bizottság 26–32 (15–17)
Svédország – Koreai Köztársaság 39–30 (21–13)
14.45: Franciaország – Hollandia
Az elődöntőben, augusztus 6.
Norvégia – Orosz Olimpiai Bizottság
Svédország –
Az eddigi búcsúzó csapatok sorrendje
5.
6.
7. Magyarország
8. Koreai Köztársaság
9. Spanyolország
10. Angola
11. Brazília
12. Japán
ELKÉSZÜLT A VB KALAPBEOSZTÁSA
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) elkészítette a decemberi női világbajnokság kiemelési sorrendjét. A vb sorsolását augusztus 12-én, 22.30-tól tartják Spanyolországban. Ugyanitt zajlik majd a világtorna is december 2. és december 18. között.
1. kalap: Hollandia, Norvégia, Spanyolország, Franciaország, Horvátország, Dánia, Orosz csapat, Németország.
2. kalap: Montenegró, MAGYARORSZÁG, Svédország, ázsiai kvalifikáció első számú továbbjutója, ázsiai kvalifikáció második számú továbbjutója, ROMÁNIA, Szerbia, Ausztria.
3. kalap: Angola, közép- és dél-amerikai kvalifikáció első számú továbbjutója, közép- és dél-amerikai kvalifikáció második számú továbbjutója, Kamerun, Csehország, Tunézia, észak-amerikai kvalifikáció első számú továbbjutója, ázsiai kvalifikáció harmadik számú továbbjutója.
4. kalap: ázsiai kvalifikáció negyedik számú továbbjutója, szabadkártyás ország, Szlovénia, ázsiai kvalifikáció ötödik számú továbbjutója, ázsiai kvalifikáció hatodik számú továbbjutója, Kongó, közép- és dél-amerikai kvalifikáció harmadik számú továbbjutója, szabadkártyás ország.
P. A.