Nem megy az Olimpia szekere

2012.07.22 - 21:41

Ötödik felkészülési mérkőzésén is vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata, igaz ezúttal nem volt könnyű dolguk, hiszen a Bihar FC otthonában kellett bizonyítsanak.

Nem dédelgetett győzelmi reményeket az Olimpia a Bihar FC elleni felkészülési mérkőzés előtt, a tisztes helytállás volt a szatmárnémeti alakulat célja a Bodola Gyula Stadionban rendezett találkozón. Amint azt Csík Tibor edző többször is hangoztatta, az Olimpia egyelőre nincs felkészülve a másodosztályos szereplésre, a hétvégi mérkőzés viszont egy remek lehetőség volt arra, hogy felmérjék jelenleg milyen szinten vannak egy, a B-liga tavalyi szezonjának élmezőnyében végző csapata ellen, úgy, hogy több kulcsjátékos (Zsiga, Heil, Mureşan és Gavrilescu) is elhagyta nyáron a szatmári klubot.

Mindezek ellenére az Olimpia jól kezdte a találkozót, két-háromszor is eljutottak a nagyváradiak kapujáig, viszont sem Dragoş, sem pedig Marinaş nem tudta gólra váltani az akciókat. A szatmáriak lendülete ezt követően fokozatosan alábbhagyott, látszott, hogy fizikailag gyengébb állapotban vannak, mint ellenfeleik. Így nem csoda, hogy az időközben kialakult váradi mezőnyfölény hatására egyre többet hibáztak. Az első gól a 30. percben született Zanardini beívelését Sulea könyörtelenül vágta hat méterről Şuta kapujába.

A második játékrészben Csík Tibor az egész csapatot lecserélte, így lehetőséget kaptak azok a fiatalok is, akik eddig nem igazán jutottak „szóhoz” a csapatban. A Bihar FC a 71. percben még egyszer betalált Sorian révén, aki a tizenhatoson kívülről lőtte ki a kapu felső sarkát, kialakítván a 2-0-ás végeredményt.

Az Olimpia játékosai mától egy hat napos helyi edzőtáborba vonulnak, ahol napi 2-3 edzésben lesz részük az Olimpia stadionon. A felkészülési időszak végén a csapat Nyírbátorban megrendezésre kerülő barátságos tornára utazik.

Eredmény:

Szatmárnémeti Olimpia – Bihar FC 2-0 (1-0)

Olimpia (1. félidő): Şuta – Moş, Silaghi, Juhász, Homorozan – Marian Pop, Micaş, Botos, Hanus – Marinaş, Dragoş. Második félidő: Coman – Molnar, Sabău, Lauruc, Glodean – Fejér, Mureşan, Cosma, Ghiriti – Prodan (Lihat '81), Dănilă. Edző: Csík Tibor

Bihar FC (1. félidő): A. Popescu – Zanardini, Oltean, Petrache, Diarra (Simics '17) – Florean, Coroian, Korujev, Bic – Hadăr, Sulea. Második félidő: A. Pop (I. Pop '80) – Ionescu, Bactăr, Matei, Simics – Sorian, M. Popa, Goge, Fl. Pop - Ov. Popa, Hadăr (Iorgovan '67).