Nem marad a VSK-nál Vasile Pop

2021.08.22 - 12:05

Vereséggel zárta a nyári felkészülési mérkőzések sorozatát a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, azonban a negyedosztályos Máramarosszigeti VSK elleni találkozón Ritli Zoltán vezetőedző öt alapemberét is pihentette.
Ritli Raul, Eduard Dobrai, Călin Vădan, Florin Mureșan és Ciprian Brata pihentek szombaton, Vasile Pop pedig másfél héttel a bajnoki rajt előtt bejelentette, mégsem fog játszani a Szatmárnémeti VSK-nál ebben a szezonban.
Az avasújfalui rutinos középpályás – aki korábban közel két idényt játszott a Szatmárnémeti Olimpia második vonalbeli csapatában – szakított a Nagybányai Minaurral, és nyáron odahaza, az Avasfelsőfalui Energia csapatával a Román Kupa megyei döntőjéig jutott. Utána viszont úgy tűnt, hogy a VSK-t fogja erősíteni ebben a szezonban, a múlt héten viszont bejelentette: mégsem marad a Liga 3-as csapatnál, és inkább a negyedosztályban szereplő Energia edzői és játékosi teendőit látja el.
Vasile Pop helyét még ma egy osztrák állampolgárságú 20 éves szerb középpályás veheti át, Filip Stajic, aki a Luceafărul Nagyváradtól érkezhet a Szatmárnémeti VSK-hoz.
Szombaton viszont Ritli Zoltán elsősorban a rendelkezésére álló szatmári ifik teljesítményére volt kiváncsi. A második félidőben ők kapták a főszerepet, viszont játékuk kevésbbé volt meggyőző, a negyedik ligás Tisza-parti ellenfél ekkor át is vette a meccs irányítását, a hajrá perceiben pedig megszerezte a győzelmet jelentő találatot is: Cristian Catrina szabadrúgása után Răzvan Oșan a kapuba ejtette a labdát (0–1).
„Az első félidőben jól játszottunk, viszont a második félidőben, amikor az ifiket küldtem fel, az ellenfél irányított a pályán. Ez volt a cél ezen a meccsen, hogy egy képet kapjak róla, mely ifikre számíthatok majd az idényben, kik azok, akik megütik a szintet” – mondta lapunknak Rilti.
A máramarosszigetiek egyébként csütörtökön Avasújvárosban a Talna ellen játszottak felkészülési mérkőzést, akkor 4–0-ra győztek.
A Liga 3-as bajnokság augusztus 28-án kezdődik, a VSK pedig szombaton a Nagyváradi AC otthonában játszik majd a 18 órakor kezdődő találkozón.

LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Szatmárnémeti VSK – Máramarosszigeti VSK 0–1 (0–0)

Gólszerző: Cristian Catrina 84.

Szatmárnémeti VSK, kezdő csapat: Alex Cădar – Nyéki Kevin, Angelo Șimon, Barth Kevin, Flaviu Ionescu, Svarczkopf István, Zsige Ervin, Raul Ziman, Bogdan Nyilvan, Luca Tincău, Gabriel Cădar.
Játszottak még: Răzvan Oșan – Antonio Pașca, Ioan Băbuț, Denis Baior, Jakab Martin, Varga Krisztián. Tudor Moldovan.
Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.