Nem kímélte ellenfelét az SZVSK

2022.04.10 - 13:12

Rászámolt a Luceafărul Nagyváradra a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata, és a Liga rájátszásának második fordulója után már közelebb van Csik Tibor vezetőedző alakulata a második helyezetthez, mint a veszélyzónához.
Kilenc fordulóval ezelőtt a piros-fehérek még kieső helyen álltak, azóta azonban veretlen a csapat, így négy döntetlennel és öt győzelemmel egyre messzebb került a veszélyzónától is.
Ehhez kellett a szombati győzelem is, amit az SZVSK simán behúzott Váradszentmártonban a csőd szélén álló, és biztos kieső Luceafărul vendégeként.

Brata a sürgősségin
A szatmári legények nem vették félvállról ellenfelüket, és az első pillanattól kezdve a kapuja elé kényszerítették a vendéglátójukat. Az első gólnak viszont „drága árat fizettek” a szatmáriak: az 5. percben Ciprian Brata szabadult volna egyedül a kapura, azonban hátulról elkaszálták, az SZVSK pedig szerencsétlenül esett, kiugrott helyéről a válla. A váradi játékos megúszta az estet egy sárga lapos figyelmeztetéssel, a szatmári védőt viszont a sürgősségire kellett vigyék. Az orvosok helyre tették a vállát, viszont az első vizsgálatok szerint megrepedhetett a csont, ami vélhetően a karrierje végét jelentené. A héten Szatmárnémetiben újabb kivizsgálás vár Bratára.
A megítélt szabadrúgást, 17 méterről Zsiga Ervin bevarrta a bihari kapuba, és ezzel megindult a szatmári gólgyártás is (0–1). Nyolc perccel később Vajda Roland készítette le a labdát Barth Kevin, aki kettőre növelte az SZVSK előnyét (0–2), de két perccel később, egy kapushiba után a Luceafărul szatmári játékosa, Süveg Nándor szerezte meg a csapata becsületgólját (1–2).
Răzvan Prodan állította be az első félidő eredményét (1–3), majd fordulás után ő folytatta a szatmári gólgyártást (1–4). Vajda Roli szabálytalan lerántása után az 57. percben 11-est is rúghatott az SZVSK, amit Gabriel Cădar értékesítet (1–5), a 68. perctől kezdődően pedig kevesebb mint negyed óra alatt a szatmáriak beállították a forduló legnagyobb különbségű győzelmét (1–10).

Mestermérleg
„A fiúk komolyan vették ezt a meccset, és ez nagyon boldoggá tesz. Biztató volt, amit egyes játékosok teljesítményében láttam Ráadásul a többi mérkőzés eredménye is segített, így a táblázatban tovább tudtunk javatani. Következik két, három meccs, ami nehéz lesz, de nagyon fontos pontokat jelente, hogy biztosítsuk helyünket a Liga 3-ban – mondta lapuknak Csik Tibor, az SZVSK vezetőedzője, majd kitért Brata esetére is. – Sajnos nagyon szerencsétlenül esett le Brata. A nagyváradi sürgősségiről nem jöttek jó hírek, de a hétfőn újabb kivizsgálásra fog menni Szatmáron. Reméljük, hogy nem annyira súlyos, hogy hosszú időre elveszítsük, mert nagy veszteség lenne a csapat számára” – tette hozzá.
A harmadik fordulóban, április 16-án a Nagysomkúti Progresul érkezik Szatmárnémetibe. A máramarosi együttes kiesőhelyen maradt a csoportban.