Nem jutottak tovább

2016.02.08 - 13:55

Szoros küzdelemben kapott ki Románia női tenisz-válogatottja Csehország csapatától a Fed-kupa világcsoportjának negyeddöntőjében.

A kolozsvári sportcsarnokban rendezett teltházas mérkőzésein a címvédő csehek 3–2-re győztek. Az első találkozót Karolina Pliskova (13. WTA) 6:7 (4), 6:4, 6:2-re nyerte meg Simona Haleppel (3.) szemben, majd Monica Niculescu (37.) egyenlítette ki az összállást, miután 6:3, 6:4-re verte Petra Kvitovát (9.). Vasárnap 2 óra 11 perc kellett Halepnek, hogy 6:4, 3:6, 6:3-ra győzzel le Kvitovát, és Románia javára billentse a mérleg nyelvét (2–1). Viszont Pliskova Niculescut is legyőzte (6:4, 4:6, 6:3), így következhetett a mindent eldöntő páros meccs. A csehek csapatkapitánya, Petr Pala remek döntésének köszönhetően simán, 1 óra 14 perc alatt verték Romániát: Daniela Allertovát lecserélve a remek formában küzdő Pliskovát tette Barbora Strycova mellé, így 6:2, 6:3-ra nyertek a Raluca Olaru, Andreea Mitu páros ellen.

„Úgy értékelem, hogy számunkra egy győzelemmel ért fel ez a találkozó — nyilatkozta a Mediafax hírügynökségnek George Cosac, a Román Tenisz-szövetség elnöke. — Ezen a két napon négy remek egyéni mérkőzést láthatott a közönség. Ezek a lányok a világ legjobbjai között vannak, nem lehet őket minden nap élőben látni” — mondta, aki szerint sokat számított Irina Begu hiánya. A rutinos játékos ugyanis egy sérülés miatt lépett vissza, a beugró Andreea Mitu pedig nem egy „szakértője” a páros mérkőzéseknek, és ez érezhető volt a mindent eldöntő meccsen. „Kiváló eredményt értünk el a címvédő válogatott ellen, de ugyanakkor nem palástolhatom szomorúságomat, hiszen nagy esélyt halasztottunk el, hogy bejuthassunk a legjobb négy csapat közé. Én büszke vagyok a lányokra, hiszen először szerepelünk a világcsoportban” — nyilatkozta Alina Tecşor csapatkapitány.

A jövőheti elődöntőben Csehország idegenben mérkőzik meg Svájc ellen, míg Románia áprilisban osztályzót játszik a világcsoportban való maradásért. Az ellenfelét a következő napokban tudja meg.

Bennmaradnak a magyar lányok

A magyar női tenisz-válogatott szombaton 2–0-ra legyőzte Dél-Afrika csapatát a Fed-kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának tornáján az izraeli Eilatban, ezzel kiharcolta a bennmaradást. Juhász Gábor kapitány együttese – amelyből hiányzott a világranglistán 51. Babos Tímea – a helyosztón a B-csoportban sereghajtó dél-afrikaiakkal találkozott, és rendkívül magabiztos győzelmet aratott. Bondár Anna (371. a világranglistán) egyetlen játékot engedélyezett Ilze Hattinghnek (650.), így a meccsük csupán 49 percig tartott. Hasonlóan sima volt Jani Réka (234.) találkozója Chanel Simmonds (317.) ellen. Miután a dél-afrikaiak feladták a párost, 2–0 lett a végeredmény a magyarok javára, az ellenfél pedig kiesett a zóna II. csoportjába.