A józsefházi római katolikus templomot 1875-ben építették gróf Károlyi György anyagi támogatásával. Dr. Schlauch Lőrinc szatmári püspök pénzzel segítette a híveket, akik szintén jelentős összeget gyűjtöttek össze. A templom felszentelése 1875. augusztus 20-án történt, a szertartást Schmotzer Ignác szatmári prelátus-kanonok végezte.
A templom egyszerű erdélyi stílusban épült, búcsúja pedig Szent István király napján, augusztus 20-án volt. Ez a templom 1896. június 2-án leégett 32 családi házzal együtt. Meszlényi Gyula szatmári megyéspüspök nagylelkűségének hála, valamint az áldozatos hívek segítségével a jelenlegi templom 1896. november 15-ig fel is épült. Rácz Pál prépost, nagybányai esperes fényes papi segédlettel szentelte fel az új templomot 1896. november 15-én, valamint 1897-ben megajándékozta a templomot egy, az első Szent István királyt ábrázoló főoltárképpel. Az évek során többször átjavították a templom külsejét, a belsőjét pedig szépítették. 2022-ben a római katolikus közösségben 101 katolikus családot tartanak nyilván és összesen 231 tagot számlál.
A július 30-i, vasárnapi szentmise keretében ft. Giurgiu Dániel plébános, aki 2017 óta a józsefházi közösség lelkipásztora, hálát adott a Jóistennek a sok-sok kegyelemért, amellyel megajándékozta a közösséget, majd megköszönte a híveknek, hogy az évek során a templomuk szívügyük és ez „nem csak Isten iránti hitüket és vallásosságukat jelenti, hanem az őseink iránti tiszteletet is, akik hozzánk hasonlóan, imáikkal, áldozatukkal, munkájukkal és anyagi segítséggel támogatták és fenntartották a templomot”.
Ismertette mindazt, amit megérkezésétől napjainkig, együtt-közösen létre tudtak hozni: a 2018-ban elkészült Szent István szobrot, amely méltó helyére került a felújított kórus ablakában, a templom előtti rendbe hozott járdát, a sekrestye és a plébánia közötti járda szélesítését és teljes felújítását, a templom melletti új parkolót, a régi ablakok kicserélését új tripla üvegezésű ablakokra. Az utolsó hat évben a templom belterét rendszeresen sikerült szépíteni. Említésre méltók: az új gyóntatószék, a szőnyegek, a felújított sedes, a 16 új szék a szentélyben, új mikrofonok az oltárnál és az ambónál, televízió, amely monitorként mindenkinek segít, hogy jobban tudjon énekelni a szentmisén, vagy az orgona revideálása. Majd, „a püspök atya javaslatára figyelmünket a templom külső állapotára is irányítottuk. 2019-ben sikerült – ugyancsak közösen a kedves hívekkel – a templom bádogfedelének javítása és lefestése. Meggyőződésem, hogy a templom karbantartása nem csupán a hithez, hanem a közösséghez való ragaszkodásnak, összetartásnak, és a jövőbe vetett bizalomnak is a jelképe. Éppen ezért, örvendek, hogy élni tudtunk a lehetőséggel, és beláttuk, hogy igen fontos örökséget hagyunk gyermekeinknek. Nem felejthetjük el azt sem, hogy egy templom külső arculata is már sokat mond a következő generációnak”. – fogalmazott.