Nem bírtuk tartani a lépést a sepsiszentgyörgyiekkel

2013.10.21 - 10:21

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a várakozásoknak megfelelően elszenvedte első vereségét (87:59) a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC otthonában, a Nemzeti Liga harmadik fordulójában.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapata egyértelmű favoritként léphetett pályára, ezt mi is tudtuk, tehát győzelemre semmiképpen, legfeljebb tisztes helytállásra számítottunk, hiszen a keretüket nézve akár a bajnoki címre is esélyesek lehetnek.

Mindezt már az összecsapás első negyedében bebizonyították, az első tíz perc lefújását követően ugyanis már 31:14 volt az állás. A második negyedben egy kicsit kiengedett a szentgyörgyi formáció, így Éles Péter csapata ezt a játékrészt meg tudta nyerni 15:16-ra, ám így is csak egy pontot sikerült lefaragni a hátrányból. A szünet után viszont újból a hazaiak vették kézbe a mérkőzés irányítását: a harmadik negyedet 20–12-re, az utolsót pedig 21–17-re nyerték meg kialakítván a 87:59-es végeredményt.

Ahogyan az várható volt, a VSK-ban sérülés miatt hiányzott a csapat leggólerősebb játékosa, Tabytha Wampler. Az ő szerepét Andreea Orosz vette át, aki kitűnő játékkal 22 pontot dobott, emellett pedig 8 labdaszerzést is feljegyezhetünk a neve mellett.

A VSK szerdán 18 órától a Nova Vita együttesét fogadja hazai pályán, majd szombaton Craiován vendégszerepelnek a lányok.

Eredmény

Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Szatmárnémeti VSK 87:59 (31:14, 15:16, 20:12, 21:17)

A szatmári pontszerzők: Andreea Orosz 22 pont, Cristina Cutaş 11, Enikő Laza (Tarţa), Kortni Jones 8-8, Monica Ivan 6, Bianca Voica, Mihaela Adi 2-2.

CSM Târgovişte – CSS Craiova 115:37, Rapid Bukarest – Temesvári BCM Danzio 58:72, Marosvásárhelyi Nova Vita – CSBT Alexandria 35:90, Kolozsvári Universitatea – Nagyváradi VSK 68:74. A Brassói Olimpia – Phoenix Galaţi találkozó lapzártánk után ért véget. A Gyulafehérvári VSK – Aradi ICIM mérkőzést ma délután 6 órától játsszák.