Még saját testünkkel kapcsolatban is számos olyan tévhit él a fejünkben, amely akár az egészségi állapotunkra is hatással lehet. Az alábbiakkal például viszonylag kevesen vannak tisztában.
Nem fogunk elhízni, ha este nassolunk
Nem az számít, hogy mikor eszünk, hanem hogy mennyit. Hiába nem eszünk például este 6 után, ha előtte több kalóriát vittünk be, mint amennyit aznap elégettünk. A túl sok kalória és a mozgásszegény életmód vezet elsősorban elhízáshoz.
Az influenzaoltás nem fertőz meg influenzával
Bár egyesek teste lázzal reagál az influenzaoltásra, ennek nem az az oka, hogy megfertőződnek a betegséggel. Az oltás ugyanis gyengített vagy inaktivált vírust tartalmaz, amely nem tud megbetegíteni.
Így működik az influenza elleni oltás
Évről évre akár több százezer embert is érinthet Magyarországon az influenzajárvány. A kellemetlen betegség megelőzésére a legbiztosabb módszert az időben beadott védőoltás jelenti. Kattintson!
Az agysejtek képesek újratermelődni
Sokáig úgy hittük, hogy felnőttek agysejtjei nem képesek újratermelődni. Valójában a neurogenezis nevű folyamat során a hippokampuszban termelődhetnek új idegsejtek. Az agynak ez a része felel a tanulásért, a hosszú távú memóriáért és az érzelmekért is.
Nem romlik a látásunk, ha gyenge fényben olvasunk
Ahogy attól sem, ha sötét helyiségben nézzük a televíziót. A félhomályban olvasás után tény, hogy hamarabb érezzük, hogy elfáradt a szemünk, viszont hosszú távon ettől még nem fogunk rosszabbul látni.
Nem lesz tisztább a bőrünk, ha sok vizet iszunk
Számos helyen hallhatjuk, olvashatjuk, hogy a nagy mennyiségű folyadékfogyasztás a kulcs a szép bőrhöz. Azzal azonban nem árt tisztában lenni, hogy a vízivás önmagában még nem csodaszer, és nem fognak elmúlni tőle a pattanásaink, ha például az étrendünkön nem változtatunk. Tény, hogy a megfelelően hidratált bőr gyorsabban regenerálódik, de csupán ennyiről van szó.