Belföld

Nehézkes az online szakgyakorlat

2021.01.26 - 07:40

A jelek szerint az online oktatásba belefáradtak a pedagógusok és a diákok, a távoktatás ugyanis minden szinten új kihívás elé állította az érintetteket. A több hónapos online oktatás után mindenki figyeli, hogyan is alakul a járványügyi helyzet, és abban bízik, hogy a második félév már offline oktatásban kezdődik. Az általános iskolákban és az elméleti líceumi osztályokban is nehéz volt a tananyag átadása, érdekessé tétele, azonban a szakiskolák esetében sokkal nehezebbnek bizonyult a feladat, hiszen a gyakorlati órák, a szakgyakorlatok jelentős része elmaradt. A Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban autószerelői és szakács/pincér szakosztályok működnek, ezek diákjai számára jelenleg is zökkenőmentesen zajlanak a tanítási órák, amelyeken az elméleti ismereteket sajátítják el, azonban a szakmai gyakorlat esetükben most kimarad. „A szakképzést érintette a legsúlyosabban a világjárvány. A gyerekek ugye vendéglőkbe, autószerelő műhelyekbe jártak gyakorlatozni, ám jelenleg ez nem kivitelezhető, csak az elméleti órákat tudják számukra megtartani. A hibrid oltatási rendszerben még a tankonyhán tartottak nekik gyakorlatot, de most csak elméleti oktatás zajlik” — mondta megkeresésünkre Ádámkó István iskolaigazgató. Számukra a fizikai oktatáshoz való visszatérés jelent majd megoldást, az iskolai élet akkor indul majd be, ha visszatérnek az offline oktatásba. Az intézményvezetőtől megtudtuk azt is, hogy az online oktatás ideje alatt elvégeztek néhány szükséges javítási munkálatot az iskola folyosóin, osztálytermeiben. Az iskola saját karbantartói által kivitelezhető munkálatokról volt szó, többnyire a falfestés frissítéséről.
A Szatmárnémeti Református Gimnázium gazdasági szakosztályának diákjait is hátrányosan érintette az online oktatásra való áttérés. „Az elméleti órákat a többi osztályhoz hasonlóan megtartják online. Dolgoznak a tanárok, nem cél, hogy lemaradjanak a tananyaggal, az elméleti órákat meg tudják tartani gond nélkül. A gyakorlati oktatás során kisebb fennakadások voltak, ugyanis a cégek, amelyekkel együttműködünk, csak néhány gyereket fogadnak, a többi diák önmagának keresett céget a lakóhelye közelében. Aki nem talál olyan céget, ahol elvégezheti a gyakorlatot, annak segítünk mi. Most a kisebb, a diákok lakóhelyéhez közeli cégek élveznek előnyt a szakmai gyakorlat lebonyolítása szempontjából” — fogalmazott korábban megkeresésünkre Póti Eduárd iskolaigazgató.

Sógor Beáta

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Jelenléti oktatás, néhány kivétellel

Fizikai jelenléttel zajlik jövő héten az oktatás, kivételt csak azok az oktatási intézmények képeznek, ahol SARS-CoV-2-fertőzés miatt online oktatásra kényszerülnek az osztályok — közölte Andrei Baciu egészségügyi államtitkár.
Belföld

GCS: 26.466 új koronavírusos fertőzést igazoltak az utóbbi 24 órában; 139 beteg halt meg

A Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) csütörtöki közlése szerint az utóbbi 24 órában 26.466 személyt diagnosztizáltak SARS-CoV-2-fertőzéssel, és 139 koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetet regisztráltak. Egy haláleset korábban következett be.
Belföld

Március elsejétől csak a Privát Virtuális Téren keresztül benyújtott adófizetői dokumentumokat veszi figyelembe az adóhatóság

A gazdasági tevékenységet folytató adófizetők március elsejétől csak a Privát Virtuális Téren (SVP) keresztül nyújthatnak be kérelmeket, okmányokat és bármilyen más iratot az Országos Adóhatósághoz (ANAF).