Nehéz kezdés, sima zárás

2017.10.30 - 05:28

Huszonegy ponttal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendéglátó Aradi ICIM-et vasárnap, a CEWL második csoportmérkőzésén.

Ismét nehezen indult be a gépezet a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának, de végül behúzták a kötelező győzelmet az Női Közép-Európa Liga (CEWL) második csoportmeccsén, Aradon.

Mint arról beszámoltunk, a statisztika tekintetében a Maros-parti alakulat bizakodhatott volna abba, hogy talán sikerül neki megszereznie idénybeli második győzelmét (eddig csak egy kupameccset nyert meg), viszont a papírforma egyértelműen a VSK javára billentette a mérleg nyelvét. Marius Dobă edző ugyanis olyan kerettel rendelkezik, amely a honi bajnokságban éremesélyessé, illetve a CEWL-ben favorittá lépteti elő. Viszont vasárnap este nehezen indult be a játék. Az idénykezdéshez hasonló teljesítményt nyújtva sok lehetőséget hagytak az ellenfélnek a dobásra, a védekező játék sokszor hagyott kívánni valót maga után. Így az ICIM az első félidőben majdnem végig vezetett, a szünetre is sikerült két pont előnyt megőrizni (35–33). Fordulás után viszont gyökeresen megváltozott a VSK játéka, és hengereltek. Egy 12–0-s szériával gyakorlatilag el is döntötték a meccset, és innen már csak az volt a kérdés, mennyit hagy a végére a VSK a két csapat között. Huszonegy ponttal nyertek a szatmáriak és ezzel át is vették a B-csoport vezetését a múlt héten legyőzött német BC Pharmaserv Marburgtól.

Ebben a sorozatban most egy hosszabb szünet következik a VSK-nak: legközelebb november 23-án játszik majd Csehországban a SBŠ Ostrava vendégeként.

CEWL, B-csoport, 2. mérkőzés

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 57–78 (17:17, 18:16, 11:23, 11:22).

ICIM: Mercea (9/5/2), Montgomery (17/6/1), Spinean, Nagy (12/5/1), Tavic (0/5/1), Gadarici, Ferenczi (2/4/3), Ciotir (3/2/1), Zidaru (0/1/0), Wingate (14/4/0).

VSK: Williams (22/16/0), Green (6/3/10), Sfîrlea, Uiuiu (0/0/1), Szmutku (2/6/0), Solopova (9/5/2), Lazăr (2/1/2), Mandache (21/8/0), Baltic (0/1/0), Harrison (16/3/1).

Az állás: 1. VSK 4 pont/2 mérkőzés, 2. Marburg 3/2, 3. Ostrova 1/1, 4. ICIM 1/1.