Belföld

Néhány tucat tanuló tüntetett hétfőn a fővárosban, a Győzelem (Victoriei) téren

Fotó: Agerpres
2021.09.13 - 14:00
Néhány tucat tanuló tüntetett a fővárosban, többletberuházásokat, a Meleg étel program kiterjesztését, korszerű kerettantervet követelve.

A tüntetést a bukaresti és Ilfov megyei tanulók egyesülete szervezte. A diákok hét transzparensen foglalták össze követeléseiket.

Ezek:

- Finanszírozás-kiegészítés az iskolák felújítására;
- A Meleg étel program általánossá tétele minden romániai iskolában;
- Tananyagpótló órák minden tanuló számára;
- Minden tanuló számára hozzáférhető iskolai tanácsadás, megfelelő finanszírozással;
- Kategóriánként differenciált és a minimálbérhez kötött ösztöndíjak;
- Ingyenes szállítás megyén belül a tanulók számára;
- Új kerettantervek és oktatási anyagok, amelyek 'a 2021-es, és nem a 2009-es diákok számára' készültek.

Egy fiatal résztvevő az oktatási rendszert bírálta megafonon, a többiek követték a skandálásban.

'Csúfot űztök az oktatásból! A törvény nem opcionális! Eltemettétek az oktatást! Az oktatás nem kiváltság, hanem jog!' - ilyen és ehhez hasonló mondatokat kiabáltak.

Vasárnap az ország több diákszervezete is arra buzdította a tanulókat, hogy vonuljanak utcára. A szervezetek többek közt azt nehezményezik, hogy egyre rosszabb az oktatás minősége, egyre több fiatal hagyja el az iskolát, vagy a nyolcadikat elvégezve nem jelentkezik a képességfelmérő vizsgára, illetve a gimnáziumi évek után nem teszi le az érettségit.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.
Szatmárnémeti

Családi Hétvége: másfél száz kisdiák kapott jutalmat - KÉPGALÉRIA

A tantárgyversenyeken jól szereplő versenyzőket díjazták szombat kora délután a Kossuth-kerti nagyszínpadon.