Négyet kapott Szatmáron Nagysomkút is - KÉPSOROZATTAL

2020.10.04 - 11:55

Veretlen marad a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely 2018-as megalakulása óta egyetlen tétmérkőzést sem vesztett el hazai pályán: szombaton a Liga 3 negyedik fordulójának a mérkőzésén a Nagysomkúti Progresul 4–1-re kapott ki az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

Az előző napok esőzései ellenére remek állapotban volt a szatmári focipálya állapota, így Ritli Zoltán edző legényei a maximumot nyújthatták a második hazai divíziós mérkőzésen. Az első pillanattól kezdve kezükbe vették az irányítást, és arra törekedtek, hogy szétnyissák az ellenfél jól záró védelmét. Nem kellett sokat várni az első gólra sem, hiszen a 17. percben már vezetett a VSK: Bogdan Nyilvan jobb oldali felfutása után az alapvonal közeléből passzolt erőteljesen a kapu elé, így nem tudta fogni a labdát Lovász Sándor, a hosszú sarokra érkező, és védőjét, Ștefan Illeșt megelőző Gabriel Cădarnak így csak annyi dolga maradt, hogy három méterről az üres kapuba „akassza” a labdát (1–0).

vskSomkutGol1

Ezután is a VSK irányított a játékot, a máramarosiak támadásai pedig erőtlenek voltak. Cădar két perccel az első gól után másodjára is betalálhatott volna, azonban húsz méteres „torpedója” kevéssel ment a kapu fölé.

Amint a VSK magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, a máramarosi védelem zavarba jött. Nehezen tudtak felszabadítani, és így történhetett, hogy a félidő derekán a szatmáriak három szögletet végezhettek el egymás után. Az utolsónál megszületett a második találat is: ismét Bogdan Nyilvan volt a felelős gólpasszal, de ezúttal szögletből emelt a 18 éves Barth Kevin fejére, aki üres kapuba küldhette a beívelt labdát, ugyanis azelőtt Lovász rosszul mozdult ki a helyéről, „árnyékra vetődött” (2–0).

A szünetig nem változott az eredmény, de ez elsősorban azért történhetett meg, mert Ritli csapata már nem „lépett a gázra” a hátra levő negyed órában. Fordulás után viszont hamar lezárták a meccset. A 18 éves Raul Ziman félpályás felfutása után tizenhat méterről lőtt kapura, Lovász védett, de a kipattanóra érkező 21 éves Vasile Chitaș remekül emelt a hálóba (3–0).

vskSomkutGol3

Három perccel később Zsiga Ervin bal oldali szöglete a hosszú saroknál találta a Cădart, aki a kapufa tövére küldte a lasztit, egyenesen a nagysomkúti hálóba (4–0).

Mindezek ellenére nem álltak le a szatmáriak, az 57. percben Cădar közeli lövése a kapufáról pattant ki. A szatmári legények az utolsó huszonöt percre engedték át a kezdményezést a vendégeknek, így Vasile Curileacnak is akadt munkája, többek között Adrian Cormoș lövésénél volt szükség a bravúrjára. A 70. percben viszont a 36 éves szatmári hálóőr is tehetetlen volt, amikor egy középpályás labdaszerzés után a Tasnádi Unirea egykori játékosát, Pavel Nemeșt indították bal oldalon, a 23 éves támadó középpályás pedig ziccerben nem hibázott (4–1).

Több gól már nem született, a kapuk sem forogtak kockán a következő percekben, így a VSK három meccsből hat pontnál tart a Liga 3-ba. A korábbi három pontot is idehaza szerezte a Ritli csapat, akkor is négy gólt vágtak a besztercei vendégcsapatnak.
A következő fordulóba Nagyváradra látogat a VSK, és az Atlétikai Club együttese lesz az ellenfele. A két csapat a Liga 3-as osztályzón is megmérkőzött Zilahon, akkor 3–1-re nyertek a szatmáriak.