Négyet kapott Nagybányán a VSK

2020.11.07 - 20:04

Érvényesült a papírforma a labdarúgó Liga 3 10-es csoportjának a nagybányai mérkőzésén, ahol a vendéglátó Minaur simán verte az edzés nélkül felálló Szatmárnémeti VSK csapatát.
Mint ismeretes, Ritli Zoltán tréner legénysége karanténban volt zárva az elmúlt tizennégy napon, ez idő alatt pedig az egyetlen (elég) jó hír pénteken érkezett, amikor kiderült, hogy már „csak” két fertőzött játékos van a keretben. A román szövetség hallani sem akart róla, hogy a VSK újabb bajnoki mérkőzést halaszthasson, ezért Rilti péntek délelőtt levezetett egy könnyed edzést, viszont az erőnléti állapoton nem sokat lehetett javítani. Így állt ki a VSK szombaton Nagybányán egy jól képzett Minaur ellen, amely egy védelmi hibát kihasználva már a 4. percben vezetést szerzett Sebastian Serediuc révén (1–0). A kapuban egyébként Daniel Oșan állt be, ugyanis Vasile Curileac egészségügyi gondok miatt nem tudott elutazni a kerettel. Nem tartott a csapattal Zsiga Ervin sem, de remélhetőn ők felépülnek a szerdai mérkőzésig.
Tíz perccel később a szatmári Mircea Doncán volt a sor, hogy bevegye a veterán Oșan kapuját: az Olimpia menesztett edzőjének, Nelu Doncának a fia a pálya felező vonaláról emelt pontosan a léc alá (2–0).
Nem nagyon tudott válaszolni ezekre a találatokra a VSK, hiszen támadásaik rendre erőtlenek voltak, a lövések pedig pontatlanok.
Még fél óra sem telt el a mérkőzésből, amikor a házigazdák már hárommal vezettek: Bogdan Minteuan vezette a kapura a labdát a bal szélen, majd kikészítette a labdát az érkező Serediucnak, aki kötényt adva Oșannak szerezte meg a második gólját (3–0).
Öt perccel később a Minaur másik szatmári játékosa, az avasújfalui Vasile Pop is közel volt a gólszerzéshez, de távoli lövése a kapufán csattant.
Viszont a fordulás után meglett a máramarosiak negyedik gólja is: a csereként beálló Andrei Zete kapott labdát a védők mögé, és tizenegy méterről higgadtan lőtt a kapujából kimozduló Illyés Dániel mellett (4–0). A 19 éves kaplonyi srác egyébként szombaton debütált a divíziós bajnokságban, miután szünetben Oșan helyére állhatott be a VSK kapujéba. A fiatal játékos a következő percekben több bravúros védést is bemutatott, így az eredmény nem változzon tovább. Lassan a Minaur lendülete is alábbhagyott, de jól tartotta a labdát az ellenfél térfelén, ugyanakkor igyekezett a VSK kontrakísérleteit még csírájában elfojtani.
Szerdán a szatmáriakra újabb mérkőzés vár: a 8. fordulóból, az éllovas Zilahi SCM elleni elhalasztott találkozót pótolják az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban. A VSK erre a mérkőzésre jobb játékot ígér.

Mestermérleg
„Az történt ezen a mérkőzésen, amire számítottam: sajnos a fiúk állóképessége nagyon leromlott a két hét kényszerpihenő miatt. A szünetig mind kifulladtak és cserét kértek. Ma ennyit bírtunk csinálni, fizikailag nagyon gyengén álltunk. Próbáltuk zárni a területeket az ellenfél előtt. Az sem mellékes, hogy a Minaur egy nagyon jó csapat, és így is sikerült tartani magunkat, hogy ne legyen egy méretes zakó a végén. Örülök annak, hogy nem sérült meg senki, így szerdáig minden nap tudunk edzeni, és készülni a Zilah elleni mérkőzésre. Szerdán egy jobb játékra számítok, győzelemre megyünk Zilah ellen” — nyilatkozta a találkozó után Rilti.