Negyedik alkalommal negyedik helyen

2020.12.30 - 09:46

A 2019–2020-as férfi kézilabda Bajnokok Ligája-idény kölni négyes döntőjének második napján a Veszprémet is legyőző THW Kiel 33–28-ra verte a Barçát a fináléban, így fennállása során negyedszer nyerte meg a sorozatot.
A finálé rendkívül magas színvonalú játékot hozott, a nagy iram ellenére kevés volt a hiba. A Kiel jól kezdett, már a mérkőzés elején magához ragadta a vezetést, ezt pedig nem is nagyon engedte ki a kezéből a folytatásban. A Barça azért a félidő második felére összeszedte magát és 27. percben egyenlített (15–15).
A félidő hajrája azonban megint a hét a hat elleni játékot is alkalmazó németeknek sikerült jobban, ismét elhúztak, így háromgólos előny tudatában vonulhattak a pihenőre (19–16).
A fordulás után a Kiel remekül lassította a játékot, szinte minden támadását passzívig játszotta, többször pedig így is góllal fejezte be. A kapuban Niklas Landin ihletett formában, a végén már 40 százalékos hatékonyság körül védett – nem csoda, hogy a Barçának két ötperces gólcsendje is volt. Így a katalán együttes két gólnál nem tudott közelebb zárkózni, sőt a hajrában Steffen Weinhold és Sander Sagosen bombagóljainak köszönhetően négy és öt góllal is vezetett a német csapat. Az izgalmak így elmaradtak, a Kiel végül 33–28-ra legyőzte a Barça.
A spanyol bajnoknak ezzel a vereséggel 22 mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg a BL-ben, a keddit megelőzően legutóbb 2019. szeptember 14-án a MOL-Pick Szeged vendégeként kapott ki 31–28-ra (azóta ráadásul minden mérkőzésén 28-nál több gólt szerzett).
A bronzmérkőzésen a Telekom Veszprém 31–26-ra kikapott a francia Paris Saint-Germaintől, amely így megszerezte a harmadik helyet.

veszpremPSG-1
A hétfő esti elődöntőben a veszprémieket a Kiel hosszabbítás után 36–35-re verte, míg a párizsiak 37–32-es vereséget szenvedtek el a Barça elleni meccsen.
Ezért elmondható, hogy két csalódott csapat találkozott egymással kedd este az üres kölni arénában. Ennek ellenére a Veszprém kezdett jobban, Lékai Máté jól osztogatott és gólokat is szerzett, míg a párizsiak meglehetősen lassan lendültek bele – az egyik legnagyobb sztárjuk, Mikkel Hansen például két hetest is kihagyott kevesebb mint 20 perc alatt.
A bakonyiak a 16. percben 7–4-re vezettek, azonban öt perc alatt – egy 5–0-s sorozattal – fordított a francia csapat, a szünetben pedig három góllal, 14–11-re vezetett a PSG.
A fordulás után nem változott túl sokat a játék képe, a Veszprém meglehetősen ötlettelenül támadott, így kétgólos különbségnél egyszer sem tudott közelebb férkőzni a franciákhoz.
A magyar csapatban Lékai gólerősen játszott – kilenc próbálkozásból kilenc gólt szerzett, ezzel ő volt a mezőny legeredményesebbje –, viszont ez kevés volt a sikerhez, a PSG 31–26-ra nyert, és megszerezte a harmadik bronzérmét a Bajnokok Ligájában.
„Ötször voltam itt, ötször más volt a torna – válaszolta Lékai a Nemzeti Sport kérdésére, hogy milyen tanulságokkal szolgált a 2020-as final four, mik azok a hibák, amelyeket adott esetben nem szabad elkövetni a 2021-es négyes döntőben. – Egyszerűen úgy kellene játszani, ahogy idény közben: nyugodtan, magabiztosan, precízen. Nem kellene, hogy Köln pluszterhet rakjon ránk, és olyan dolgok történjenek itt, amelyek idény közben nem. Csak akkor lehet itt eredményt elérni, ha ezen a két napon a védekezés, a támadás és a kapusteljesítmény is jól működik.”
A veszprémi csapat történelme során kilencedik alkalommal jutott el a legjobb négyig a BL-ben: négy ezüst és egy bronz érem mellett ez a negyedik elvesztett bronzmérkőzés.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2019–2020
Döntő
THW Kiel – Barça 33–28 (19–16)
A 3. helyért
Telekom Veszprém HC – Paris Saint-Germain HB 26–31 (11–14)

(Nemzeti Sport)

Kézilabda: egy győzelem és egy döntetlen

Az Aknasugatagi ACS HC Bizău-t legyőzték, Kálmándon remiztek.

Kézilabda: nehéz ellenfél vár a junior lányokra

A legnehezebb csoportba sorolta a román szövetség a junior II-es korosztályos döntő tornán a Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabdacsapatát.

Kézilabda: a legjobb román nyolc között az Olimpia VSK-s lányok

Megnyerték a felső ház utolsó fordulójának a mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior 2-es női kézilabdázói, és ezzel zsinórban második éve kvalifikálták magukat Románia legjobb nyolc csapata közé.